Terasetehased üle maailma peavad kasutama aina rohkem vanametalli, et võtta materjali ringlusesse. Üha olulisemaks muutuvad materjali päritolu ja vastavussertifikaadid, kirjutab vanametalli ringmajandusettevõte Cronimet Nordic juht Eva Pedjak.
- Cronimet Nordic juht Eva Pedjak käib välja kolm ettepanekut, kuidas tõsta vanametalli osakaalu Euroopa terasetehastes Foto: Veiko Tokman
Vanametalli ringmajandussektoris on hinnad viimase aasta jooksul stabiliseerunud. Samas on sektori kasumlikkust negatiivselt mõjutanud jätkuvalt suur surve tööjõukulule ning ajalooliselt kõrgeimad intressikulud. Positiivsena saab selle mõjul välja tuua, et turul on varasemast vähem spekulatiivsust ja suurte laovarude hoidmist.
Mis seisus on jäätmekäitluse sektor? Tutvu Äripäeva Infopanga jäätmekäitluse aastaraportiga
SIIN.
Mõistagi on suurenevad kulud suunanud turuosalised efektiivsuse otsingule ennekõike logistikas, materjali ringluskiiruse suurendamises ja töötlemisprotsessides.
Seotud lood
Pakendite liigiti kogumine areneb Eestis jõudsalt. Kuigi sorteerimine on kodudes paranenud, on vaja pingutada, et materjalide ringlussevõtt kasvaks, kirjutab Pakendiringluse juhatuse liige Alder Harkmann.
Avalik sektor ei ole jäätmekäitlusega hakkama saanud. Planeeritav jäätmereform suurendab omavalitsuste rolli veelgi, kuid jäätmemajandus tuleks anda hoopiski erasektori kätesse, kirjutab Eesti Keskkonnateenuste juht Argo Luude.
Täna on mitmed toidutööstuse ettevõtted läinud komposiit- ehk segamaterjali kasutamiselt üle monomaterjalile. MAAG Foodi näitel vaatame, milliste investeeringute ja väljakutsetega peaks reaalsuses arvestama, kui toodete pakendamiseks kasutataks ainult monokomponentset plasti.