ESG nõuete muutumine alles selgub, aga poole peame valima kohe. Ja otsustama ka iseseisvuse hinna. Rohepööre on kallis, aga mis hinnaga on vabadus, küsib ringmajanduse ekspert ja koolitaja Kadi Kenk.

- “Levendused ja edasilükkamised lubavad vormiliselt jätta tagaplaanile kliima, elurikkuse, reostuse ja inimõigused. Aga sisuliselt on need ju endiselt meile tähtsad, või kas pole“, küsib ringmajanduse ekspert Kadi Kenk. Foto: Andero Kalju
ESG regulatsioonide tagasikutsumine Euroopas annab võimaluse kogu kestlikkuse juhtimine ettevõtetes uuele tasemel tuua. Meil on nüüd käes võimalus teha uuesti ja paremini. Ettevõtjad saavad kergendatult hingata ja lõpetada liblikatest ja mesilastest rääkimise. Aeg on ajada törts tõsisemat juttu. Raketid ja pommid, tankid ja droonid.
Kuidas mõjub mõte, et me pakendame eesti toitu vene naftasse ja oma nutiseadmetega rahastame Hiinat? Piiri taha maanduv mürsk pole see materjaliringlus, mida ringmajandus tähendab. Tase, mida ettevõtetelt peaks ootama, on suutlikus ajada jälgi, kas oma tegevusega aidatakse kaasa vaenlase tugevuse kasvatamisele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Konkurentsivõime parandamine on vajalik, kuid see ei tohi tulla looduse ega inimeste heaolu arvel. Keskkonnaregulatsioone nõrgendades teeme endale karuteene, kirjutavad Eestimaa Looduse Fondi kliimapoliitika ekspert Laura Vilbiks ja Eesti Rohelise Liikumise tegevjuht Marilin Eessalu.
Praktikale peale vaadates pole ime, et kolmetäheline lühend ESG tekitab ettevõtjates negatiivseid tundeid. Suuname fookuse taas innovatsioonile, kestlikule kasumlikule tehnoloogiale ja äriarendusele – sellele, mis vähemalt algselt pidi olema ka ESG aruandluse eesmärk, kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul.
Kestlikkusaruandluse nõudeid vaadatakse küll ümber, aga huvi kestlikkuse vastu pole kuhugi kadunud, kirjutab Grant Thornton Balticu ESG teenuste juhtiv nõustaja Alar Urke.
Euroopa Liidu liikmesriikide esindajad ehk Coreper nõustub Komisjoni ettepanekuga lükata ESG aruandlus edasi kahe aasta võrra.
Euroopa Liidu jätkusuutlikkuse edendamise üks järgmisi suuremaid verstaposte, suurettevõtete hoolsuskohustuse direktiivi (CSDDD) rakendumine, lükkub selle aasta algul käivitatud administratiivkoormuse vähendamise projekti omnibus valguses suure tõenäosusega edasi ja seda koos muudatustega.