• 26.03.25, 13:19

Anu Ruul: loobume tähekombinatsioonist ESG

Praktikale peale vaadates pole ime, et kolmetäheline lühend ESG tekitab ettevõtjates negatiivseid tundeid. Suuname fookuse taas innovatsioonile, kestlikule kasumlikule tehnoloogiale ja äriarendusele – sellele, mis vähemalt algselt pidi olema ka ESG aruandluse eesmärk, kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul.
“Euroopal on teoorias võimalik olla esimene maailmajagu, kus arendatud kestlik tehnoloogia jõuab Big Tech ettevõtete nimekirja. Aga see eeldab, et me ei mata kestlikku innovatsiooni ebamõistliku bürokraatia ja ennustamatute regulatiivsete muudatuste alla,” kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul.
  • “Euroopal on teoorias võimalik olla esimene maailmajagu, kus arendatud kestlik tehnoloogia jõuab Big Tech ettevõtete nimekirja. Aga see eeldab, et me ei mata kestlikku innovatsiooni ebamõistliku bürokraatia ja ennustamatute regulatiivsete muudatuste alla,” kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul. Foto: Raul Mee
Tähekombinatsioon ESG on muutunud vaktsiinide, sõja, planeedi kuju (ümmargune või lame) ja tuulikute kõrval järjekordseks inimesi polariseerivaks teemaks. Ühtede jaoks bürokraatlik jura, teiste jaoks sisutühjade tegevuste sümbol ja kolmandate jaoks loomulik äritegemise viis.
Kas selles olukorras leidub kesktee nii, et ettevõtete meeskonnad ja isegi pereliikmed omavahel saaksid taas keskkonna, töötajate heaolu ja väärtuspõhise juhtimisega seotud teemadest rääkida samadel alustel?
Mis muutub ESGs ja kuidas mõjutab see sinu ettevõtet?
Tule juba 31. märtsil veebiseminarile, et teada saada! Anu Ruul selgitab ettepanekuid ja ettevõtete valikuid. Veel viimaseid päevi saad registreerida soodushinnaga! Loe lähemalt SIIT.
ESG Today andmeil loobub ülemaailmne investeerimisspetsialistide ühendus CFA Institute lühendist „ESG“ ning hakkab senise asemel kasutama väljendit „jätkusuutlik investeerimine“ (sustainable investing). Kombinatsioon „ESG“ on muutunud investeerijate hinnangul poliitiliselt laetud terminiks.
Sama stsenaarium on toimumas ka Eestis, kus need tähed tekitavad ettevõtjates selgelt ärritavat efekti.

Segadus, viha, läbipõlemine

Seotud lood

Arvamused
  • 25.03.25, 09:42
Laura Vilbiks, Marilin Eessalu: keskkonnaregulatsioonide lõdvendamine ohustab meid ennast
Konkurentsivõime parandamine on vajalik, kuid see ei tohi tulla looduse ega inimeste heaolu arvel. Keskkonnaregulatsioone nõrgendades teeme endale karuteene, kirjutavad Eestimaa Looduse Fondi kliimapoliitika ekspert Laura Vilbiks ja Eesti Rohelise Liikumise tegevjuht Marilin Eessalu.
Uudised
  • 11.03.25, 10:11
Spikker | Omnibus – mida täpselt tahetakse muuta?
EL leevendab ESG aruandlust
Euroopa Komisjon avaldas veebruari lõpus kobarettepanekud ehk omnibus-paketi ESG aruandluse leevendamiseks. See mõjutab sadu Eesti ettevõtteid. Kirjutame detailselt lahti, mida tahetakse muuta ja kuidas erineb see praegustest nõuetest.
Uudised
  • 21.03.25, 12:50
ESG aruandluse edasilükkamise tärmin on juunis
Euroopa Liit on asunud ESG aruandlust leevendama. Kõigepealt tahetakse aruandluskohustust edasi lükata, tähtaeg selleks seati juuniks.
Uudised
  • 25.03.25, 14:08
Spikker | ESG aruandluse standard väiksematele ettevõtetele
Euroopa Liit kujundab ESG poliitikat ümber. Vabatahtlikele raporteerijatele tahetakse luua uus standard, mis põhineks tänasele väiksematele mõeldud vabatahtlikule standardile. Vaata, mida täna nõutakse, et muudatusteks valmistuda.
  • ST
Sisuturundus
  • 26.03.25, 14:30
Kuidas Swedbank praktikas tarnija jätkusuutlikkust hindab
Euroopa Liidu jätkusuutlikkuse edendamise üks järgmisi suuremaid verstaposte, suurettevõtete hoolsuskohustuse direktiivi (CSDDD) rakendumine, lükkub selle aasta algul käivitatud administratiivkoormuse vähendamise projekti omnibus valguses suure tõenäosusega edasi ja seda koos muudatustega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele