Neste avas oma esimese kiirlaadimisjaama Tallinnas 2023. aastal ning alustas nüüd elektriautode kiirlaadimisteenuse pakkumist Pärnus. Uude laadimisjaama on lisatud kasutusmugavusi klientide tagasiside alusel ning ettevõtte eesmärk on muuta elektrisõidukiga Tallinnast Riiga sõitmine veelgi lihtsamaks.
- Neste avas Pärnus uue elektrisõidukite laadimisjaama Foto: Neste Eesti
19. septembril paigaldati Pärnu ringteel asuvasse Neste Niidu tanklasse kaasaegne Neste MY taastuvenergia laadimisjaam koos nelja võimsa kiirlaadijaga. See on osa ettevõtte plaanist jõuda 2024. aasta lõpuks ligi 50 Neste MY elektriautode laadimisjaama avamiseni Soomes ja Baltikumis.
„Elektrisõidukite arenedes arenevad ka laadimissüsteemid kiiresti. Kõige uuemas Neste MY taastuvenergia laadimisjaamas Pärnus teenindavad kliente tõhusad Kempower laadijad, mille koguvõimsus on 300 kW. Korraga on võimalik laadida kuni nelja autot, seega on väike tõenäosus, et tekib olukord, kus laadimiseks vaba koht võib puududa,“ kommenteeris Risto Karppinen, Neste asepresident jätkusuutliku arengu, turunduse ja teenuste valdkonnas.
„Klientide tagasiside on meie teenuse arendamise põhialuseks. Lisaks suure võimsusega ja kiirele laadimisele oleme pööranud tähelepanu sellele, et ka laadimise eest maksmine oleks lihtne, et seda saaks teha nii panga- või krediitkaardiga, Neste äpiga kui ka Neste kaardiga. Ka jaama asukoht, valgustatud varikatus ja üldine kasutusmugavus on olulised, et muuta laadimispaus autojuhile Neste jaamas meeldivaks,“ rääkis Karppinen.
Elektriautode laadimislahendused on osa Neste programmist muutuda jätkusuutlikumate lahenduste pakkujaks, et aidata inimestel vähendada nende sõitude kasvuhoonegaaside heitkoguseid. Lisaks elektriautode laadimisele on Neste jaamades saadaval ka Neste MY Renewable Diesel kütus, mille kasutamine vähendab sõidukite kasvuhoonegaaside heitkoguseid kütuse elutsükli jooksul keskmiselt 90%*, kui võrrelda fossiilse diislikütusega.
* Kasvuhoonegaaside heite vähendamine varieerub sõltuvalt piirkonnapõhistest õigusaktidest, milles on esitatud arvutuste metoodika (nt Euroopa puhul ELi II taastuvenergia direktiiv 2018/2001/EL ja USA puhul California LCFS), ning toorainesegust, mida kasutatakse toote tootmiseks konkreetse turu jaoks.
- Neste avas Pärnus uue elektrisõidukite laadimisjaama Foto: Neste Eesti
Nestest
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) kasutab teadust ja uuenduslikku tehnoloogiat, et muuta jäätmed ja muud ressursid taastuvkütusteks ja ringluspõhisteks tooraineteks. Ettevõte loob lahendusi kliimamuutustega võitlemiseks ja ringmajandusele ülemineku kiirendamiseks. Olles maailma juhtiv jätkusuutliku lennukikütuse (SAF) ja taastuvdiislikütuse tootja ning muutuste looja polümeeride ja kemikaalide taastuvate ja ringluspõhiste lähteainete lahenduste väljatöötamises, on ettevõtte eesmärk aidata oma klientidel vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid 2030. aastaks vähemalt 20 miljoni tonni võrra igal aastal.
Ettevõtte ambitsioon on muuta Porvoo naftatöötlemistehas Soomes kõige jätkusuutlikumaks rafineerimistehaseks Euroopas. Neste on pühendunud süsinikuneutraalse tootmise eesmärgile 2035. aastaks ning plaanib vähendada müüdud toodete süsinikuheite osakaalu 2040. aastaks 50%. Neste on seadnud kõrged standardid ka bioloogilisele mitmekesisusele, inimõigustele ja tarneahelale. Ettevõte on järjekindlalt kaasatud CDP ja DJSI maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete nimekirjadesse. 2023. aastal oli Neste müügitulu 22,9 miljonit eurot. Loe lisaks:
neste.comKontakt: Helena Tomikas,
[email protected]Seotud lood
Toidutootjatele kõlab tuttavalt, kui mõni valdkonnaväline inimene küsib: “Aga miks te ei pakenda tooteid paberist karpi? Lihtsalt vahetage plastmass millegi muu vastu.” Seda ei saa pahaks panna, sest inimesed, kes ei puutu igapäevaselt suurtootmise, pakkeliinide, nende varuosade ja erinevate materjalide sobitamisega kokku, ei tea ega peagi teadma, kui keerukas protsess on pakkematerjali vahetamine. MAAG Foodi tootearendus- ja turundusdirektor Janne Laik-Lõhmus ja ostudirektor Irja Torstenberg avavad pakendite keerukat maailma läbi lihatööstuse prisma.