• 06.09.24, 12:18

Põlevkivist elektri tootmine väheneb

Statistikaameti andmetel tootsid Eesti elektrijaamad 2023. aastal 5686 gigavatt-tundi (GWh) elektrit ja 4323 GWh soojust. Elektritoodang vähenes võrreldes 2022. aastaga 37% ja soojuse toodang 15%.
Viiendik elektrit toodeti eelmisel aastal koostootmisjaamades, mille põhiliseks kütuseks on hakkepuit. Pildil Utilitase soojuse ja elektri koostootmisjaam Mustamäel.
  • Viiendik elektrit toodeti eelmisel aastal koostootmisjaamades, mille põhiliseks kütuseks on hakkepuit. Pildil Utilitase soojuse ja elektri koostootmisjaam Mustamäel. Foto: Liis Treimann
Statistikaameti juhtivanalüütiku Helle Truutsi sõnul tulenes elektrienergia tootmise kahanemine põlevkivi tarbimise olulisest vähenemisest. „Põlevkivist toodetud elektri kogus kahanes aastaga ligi 40% ja moodustas vaid kolmandiku kogu toodetud elektrist. Eelneval, 2022. aastal toodeti põlevkivist üle poole elektrist,“ selgitas Truuts.

Seotud lood

Saated
  • 03.09.24, 08:49
Eesti Energia õlitehase jaoks tehti kliimaseaduses leevendus. “See on teatud mõttes ikkagi sundvalik”
Paradoksaalsel kombel lubab uus kliimaseadus põlevkivisektoril järgmise 10 aasta jooksul oma heitkoguseid märkimisväärselt suurendada. Sellise kompromissi pidi kliimaministeerium tegema, et mitte raisku lasta Eesti Energia 350miljonilist investeeringut uude õlitehasesse, rääkis saates “Kuum tool” kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets.
Uudised
  • 05.09.24, 18:19
Kliimaseadust tegema kutsutud asjatundjad rääkisid tühja. “See oli näilise kaasamise moodi”
“Kliimakindla majanduse seaduse koostamine on üks suurimaid kaasamisprotsesse Eesti ajaloos,” seisab uhke lause kliimaministeeriumi lehel. Need, kes olid kaasatud, pole selle väitega sugugi nõus.
Saated
  • 16.08.24, 14:27
Kliimaministeerium: suurima jalajäljega energeetikasektor on rohepöördeks valmis
Kliimakindla majanduse seaduse eelnõus on energeetika välja toodud kui kõige suurema jalajäljega tegevusvaldkond Eestis, mille lahendamisel on ka kõige suurem potentsiaal. Algab see kõik eelkõige taastuvenergia tootmisvõimekuse suurendamisega.
Arvamused
  • 03.09.24, 09:53
Millal me jõuame naftaajastu lõpuni?
Varasemalt arvati, et meil pole palju naftavarusid ja kui need otsa saavad, peame vähendama nafta tarbimist. Kuid inimesed leiavad pidevalt uusi naftaleiukohti, ja nafta ei lõppe ilmselt mitte seetõttu, et see saab otsa, vaid seetõttu, et me loobume selle tarbimisest, kirjutab SEB ettevõtete panganduse valdkonna juht Peep Jalakas.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 15:42
Kuidas vahetada komposiit monomaterjali vastu?
Täna on mitmed toidutööstuse ettevõtted läinud komposiit- ehk segamaterjali kasutamiselt üle monomaterjalile. MAAG Foodi näitel vaatame, milliste investeeringute ja väljakutsetega peaks reaalsuses arvestama, kui toodete pakendamiseks kasutataks ainult monokomponentset plasti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele