• 18.10.24, 16:07

Pea tuhat ettepanekut hiljem: kaugele on jõutud kliimaseadusega?

Kliimaseaduse eelnõule saadeti üle 900 muudatusettepaneku. Tööstuse heitepuhver jääb, kuid nüüd vaatab ministeerium ka süsiniku kinnipüüdmise poole, mida on seni välditud.
Kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets tõdes, et ka tööstuses ja energeetikas saaks tõsta ambitsiooni, aga seejuures tuleb kaaluda sotsiaalmajanduslikke tagajärgi. Foto Madis Veltman/Postimees/Scanpix
  • Kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets tõdes, et ka tööstuses ja energeetikas saaks tõsta ambitsiooni, aga seejuures tuleb kaaluda sotsiaalmajanduslikke tagajärgi. Foto Madis Veltman/Postimees/Scanpix Foto: Madis Veltman
Täna andis kliimaministeerium ülevaate, kui kaugele on kliimaseadusega jõutud. Ministeeriumile laekus 920 ettepanekut 61 organisatsioonilt. Ministeerium on need üle vaadanud ning teeb seaduseelnõusse ja seletuskirja muudatused.

Seotud lood

Uudised
  • 17.09.24, 10:00
Riigisekretär on kliimaseaduse suhtes ülikriitiline: eelnõu pole kooskõlas rahvusvaheliste eesmärkidega
Peagi ametist lahkuv riigisekretär Taimar Peterkop teatas, et kõlastab kliimaseaduse vaid siis, kui arvestatakse tema välja toodud märkustega, mida on hulgi. Eelnõus puudub põhjendus, miks on Eesti eesmärgid madalamad ELi omadest, märgib Peterkop.
Uudised
  • 05.09.24, 11:02
Tööandjate keskliit: kliimaseadus ei anna ettevõtjale kindlustunnet
Kliimaseaduse eelnõu kvaliteeti on tõmmanud alla soov teha seadus kõigest aastaga. Seetõttu on seaduse tekst üldine ega anna ettevõtjatele kindlustunnet, kirjutab tööandjate keskliidu innovatsiooninõunik ja kliimaseaduse juhtrühmas osalenud Kati Rostfeldt.
Uudised
  • 11.09.24, 13:07
Neste: transpordi heide kasvab mühinal, kliimaseadus seda ei ohja
Vaatamata majanduslangusele kasvab nii kütuste tarbimine kui ka transpordisektori heide märgatavalt. Sellise kliimaseadusega me 2030. aasta eesmärke ei täida, kirjutab Neste Eesti juhatuse liige Ülle Tamme.
Uudised
  • 12.08.24, 10:51
Ettevõtja ja looduskaitsja Jüri Kaljundi: pakutud kliimaseadus on kui lõhkilaenatud eelarve
30 aastat tagasi oli aeg teha õigeid panuseid ning ka siis öeldi Eestis, et “ei saa”. Saab küll ja saab käsikäes kliimaseadusega, mis seab tunduvalt kõrgemad eesmärgid, kirjutab tehnoloogiaettevõtja, Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees Jüri Kaljundi.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.24, 15:29
Toidutööstus täna plastmassist veel loobuda ei saa
Toidutootjatele kõlab tuttavalt, kui mõni valdkonnaväline inimene küsib: “Aga miks te ei pakenda tooteid paberist karpi? Lihtsalt vahetage plastmass millegi muu vastu.” Seda ei saa pahaks panna, sest inimesed, kes ei puutu igapäevaselt suurtootmise, pakkeliinide, nende varuosade ja erinevate materjalide sobitamisega kokku, ei tea ega peagi teadma, kui keerukas protsess on pakkematerjali vahetamine. MAAG Foodi tootearendus- ja turundusdirektor Janne Laik-Lõhmus ja ostudirektor Irja Torstenberg avavad pakendite keerukat maailma läbi lihatööstuse prisma.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele