• 24.10.24, 15:42

Hiina imbub roheenergia tootmisse, Eestil on paar vastukäiku

Valdav osa Euroopas paigaldavatest päikesepaneelidest on valmistatud Hiinas ja Hiina ettevõtted valguvad siinsele tuuleturbiiniturule, aga Eesti energiatööstusel on paar lahendust, kuidas nende haaret lõdvendada.
Enefit Green on Balti regioonis üks suuremaid tuuleparkide valdajaid.
  • Enefit Green on Balti regioonis üks suuremaid tuuleparkide valdajaid. Foto: Andras Kralla
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon külastas kümne päeva eest peaaegu täies koosseisus Narva elektrijaamu ja suuri energiamahukaid ettevõtteid. Keskerakondlased kritiseerivad viimasel ajal üha enam rohepööret ning fraktsiooni esimees Lauri Laats ütles Delovõje Vedomostile, et praegusel kujul kahjustab taastuvenergiale üleminek Eesti majandust ja toetab Hiina oma.

Seotud lood

Uudised
  • 16.10.24, 10:09
Meretuuleparkide arendajad ei taha hoogu maha võtta, poolikut parki pole ilmselt mõtet teha
“Poolikut” mereparki keegi ehitada ei taha, aga terve tuulepargi toetamine maksaks tarbijale rohkem kui kasu tooks.
Uudised
  • 07.10.24, 15:36
Uus suurim päikesepark Baltikumis? Taanlased vaatavad Läti poole
Taani energiafirma European Energy on valmis ehitama Lätti seni suurimat päikeseparki. Plaani järgi on selle tootmisvõimsus 148 MW, mis kataks 40 000 majapidamise elektritarbimise. See oleks võimsam kui eelmisel nädalal avatud Eveconi päikesepark.
Uudised
  • 04.10.24, 11:32
Galerii: Evecon avas Pärnumaal Balti suurima päikesepargi
Pärnumaal Lääneranna vallas avati Baltimaade suurim päikesepark. Park koosneb Hiinas toodetud paneelidest, kuna Euroopa tootjad ei suuda hinnaga konkureerida.
Uudised
  • 17.10.24, 16:55
Kliimaministri kiri säästis meile kümneid miljoneid
Et Eesti niigi kallist energiat kasutavad tarbijad ja tootjad ei jääks lõunanaabritest kehvemasse olukorda, tegi kliimaminister Yoko Alender Eleringile ettepaneku mitte võtta neilt kümnete miljonite eurode mahus sageduse hoidmise kulu.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.24, 15:29
Toidutööstus täna plastmassist veel loobuda ei saa
Toidutootjatele kõlab tuttavalt, kui mõni valdkonnaväline inimene küsib: “Aga miks te ei pakenda tooteid paberist karpi? Lihtsalt vahetage plastmass millegi muu vastu.” Seda ei saa pahaks panna, sest inimesed, kes ei puutu igapäevaselt suurtootmise, pakkeliinide, nende varuosade ja erinevate materjalide sobitamisega kokku, ei tea ega peagi teadma, kui keerukas protsess on pakkematerjali vahetamine. MAAG Foodi tootearendus- ja turundusdirektor Janne Laik-Lõhmus ja ostudirektor Irja Torstenberg avavad pakendite keerukat maailma läbi lihatööstuse prisma.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele