Selgusid aasta ettevõtte finalistid, nende seas ka aasta kestlik ettevõte
Selgusid ettevõtluskonkursi “Eesti parimad ettevõtted” tänavused finalistid kümnes kategoorias. Valiti välja ka aasta kestlik ettevõte, samuti tuuakse finalistide tunnustuses esile ESG tegevusi.
Eelmise aasta parimad ettevõtted. Tänavune aasta ettevõte selgub 2. novembril.
Foto: Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus
Ettevõtluse ja innovatsiooni sihtasutus (EIS) ja tööandjate keskliit valisid välja parimad seitsmes kategoorias ning kaubandus-tööstuskoda kolmes kategoorias. Nende kümne ettevõtte seast valitakse 2. novembril välja aasta ettevõte.
Tallinna ettevõtlusauhindade galal kuulutati välja selle aasta parim arendusprojekt, koostööprojekt, särav startija, turismitegu, töökohtade looja, tulevikulahendus ja ringmajandusedendaja.
Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF) tunnustas tänavu 36 ettevõtet. Võrreldes eelmise aastaga oli tasemete jaotus ühtlasem, kuna ESG standardite alusel lisati ankeeti küsimusi, mis tõstsid kvaliteedikontrolli.
Ülemiste Citys jagati seitsmendat korda Ülo Pärnitsa nimelisi stipendiume. Seekord olid pärjatud teemadeks ESG rakendamine personalijuhtimises, ringpakendite rakendamine, innovatsioonilinnakute kogukondlikkus ja liikuma kutsuv trepidisain.
Rimi jätkusuutlikkuse juht Katrin Bats rääkis, et eestlased on suutnud kestlikkuse ja innovatsiooni ühendada. Saabuv kestlikkusaruandluse kohustus suurendab küll bürokraatia hulka, aga pakub ka kasvuvõimalusi, märkis ta.
ESG-st rääkides on keskkonnamõjude ja läbipaistva juhtimise tähtsus teada-tuntud.„Social“ ehk sotsiaalne mõõde keskendub eeskätt töötajatele ja nende heaolule. „Inimesed on iga organisatsiooni tuum,“ rõhutab Maag Foodi personalidirektor Relika Rohtoja. „Jätkusuutlikkus ei tähenda üksnes loodusressursside säästlikku kasutamist, vaid ka tervete ja motiveeritud inimsuhete arendamist.“