Valitsus arutas eile mitut võimalust, kuidas leevendada elektri hinna tõusu, mille põhjustas Estlink 2 kaabli rike. Peaminister Kristen Michali arvates võiks vähem maksta ettevõtted, kes tõhusamalt elektrit tarbivad.

- Estlink 2 remonditööd Lääne-Virumaal said läbi möödunud suve lõpus.
- Foto: Elering
Sotsiaaldemokraadi Lauri Läänemetsa sõnul peab elektri kallinemist kompenseerima nii ettevõtjatele kui ka tavainimestele. “Kas ta on lõpuks võrgutasu, taastuvenergiatasu või mingisugune kolmas lahendus – see ju ei ole kõige tähtsam. Kõige tähtsam on see, et me mingi lahenduse leiame,“ vastas ta Delfi küsimusele, kas võrgutasusid kompenseeritakse. Ta tuletas meelde, et eelmise energiakriisi ajal tehti hinnalagi vaid eratarbijale, ettevõtjate energiakulud aga tõusid, mis põhjustas inflatsiooni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kahjustatud Eesti ja Soome vaheline elektriühendus Estlink 2 on rikkis esialgu järgmise aasta augustini, mistõttu võib Eestis elektri hind kerkida keskmiselt aasta peale lausa 10%.
Peatame ajutiselt põlevkiviga seotud kohustused
Praegu pole küsimus selles, kas meile jagub elektrit, vaid mis hinna eest seda meile jagub, kirjutab Incapi president Otto Richard Pukk merekaabli Estlink 2 lõhkumise valguses.
Ministrid rääkisid Eesti-Soome vahelise elektrikaabli Estlink 2 purunemise järel, et Eesti peab hakkama koos kaitseväe ja liitlastega Läänemere kriitilist taristut aktiivsemalt kaitsma, vastaseid paremini heidutama ja rikkujaid karmimalt karistama.
Keskkonnaagentuuri analüüsi järgi on meretuuleparkide ehitamise mõju merepõhja elupaikadele lubatud normi piirides ja väike.
Tour d'Europe on algatus Euroopas, mis demonstreerib taastuvkütuste kättesaadavust ja kasutusvõimalusi süsinikuheite vähendamiseks ja kliimaneutraalsuse saavutamiseks nüüd ja järgnevatel kümnenditel. Touriga on liitunud 20 ettevõtet, ühendust ja organisatsiooni auto- ja kütusetööstuse kogu väärtusahela ulatusest.