ESG regulatsioonide lihtsustamisega peab kaasas käima sõnum, et kestlikkus pole tähtsa teemana kuhugi kadunud. Tuleb mõista, et jätkusuutlik äri võrdubki äriga, kirjutab ESG platvormi Esgrid kaasasutaja Katrin Isotamm.
Kardan, et need ettevõtted, kes on kestlikkuse teekonnal alles päris alguses ja oleksid nüüd kohustuse tagatuules oluliste pingutustega alustanud, lükkavad need sammud tõenäoliselt edasi, kirjutab ESG platvormi Esgrid kaasasutaja Katrin Isotamm.
Foto: Laura Nestor
Praegune segadus ESGs ei mõju kindlasti hästi nii Eesti kui laiemalt Balti, Euroopa ja maailma ärikeskkonna jätkusuutlikkusele. Siiski usun ja julgen isiklike kontaktide põhjal väita, et ettevõtted, kes on juba ESG teekonnaga alustanud, jätkavad seda suuresti nii sisuliselt kui ka kommunikatiivselt.
Jutt, et keerulises julgeolekuolukorras tuleb puhta majanduse arengule pidurit tõmmata, tähendab lõppu Eesti majanduse konkurentsivõime arendamisele, leiavad Ivo Krustok ja Erik Moora.
Euroopa Parlament hääletas täna ESG aruandluse edasilükkamise poolt. Edasi jätkub töö sisuliste muudatusettepanekutega, sh piirmäärade tõstmise ja standardite muutmisega.
Kestlikkusteemasid võib esitleda erinevalt, aga väärtused ei ole muutunud, kirjutab väikese ja keskmise suurustega ettevõtete interim ESG juht Kristiin Bauer.
Tour d'Europe on algatus Euroopas, mis demonstreerib taastuvkütuste kättesaadavust ja kasutusvõimalusi süsinikuheite vähendamiseks ja kliimaneutraalsuse saavutamiseks nüüd ja järgnevatel kümnenditel. Touriga on liitunud 20 ettevõtet, ühendust ja organisatsiooni auto- ja kütusetööstuse kogu väärtusahela ulatusest.