Eesti ESG platvorm Esgrid ja Läti Mitigate ESG platvorm alustasid koostööd. Ühislahendus on mõeldud keskmise suurusega ettevõtetele, kellele suurfirmadele loodud platvormid ei sobi.
Esgridi tiim. Vasakult Ott Ilves, Jevgeni Bogatõrjov, Katrin Isotamm ja Oksana Tolmatšova. Foto: Johanna Adojaan
Esgrid keskendub ettevõtete tarneahela ESG mõjude haldamisele, mis moodustab 80% kogu keskkonna- ja sotsiaalsest mõjust. Esgridi osa on automatiseerida tarneahelast ESG andmete kogumine ja analüüsimine, aruandlus ja tarnijate kaasamine.
Äriinfo andmebaas Creditinfo ja ESG platvorm Esgrid sõlmisid koostöölepingu, et arendada Balti-keskset ESG andmete registrit ehk ESG Hubi. Esimene etapp jõuab plaani järgi turule järgmise aasta esimese kvartali lõpuks.
Nimekiri Eesti turul olevatest ESG tööriistade pakkujatest ja ülevaade nende võimekusest. Vaata, kes suudab mõõta sinu ettevõtte süsinikujalajälge, luua ESG strateegiat ja raportit jpm.
Esimene Baltikumi ESG juhtide uuring keskendus ameti rollile, ülesannetele, väljakutsetele ja juhi taustale. Selgus, et lausa 40% ESG juhtidest vastutab korraga mitme valdkonna eest.
Tallink Grupi juht Paavo Nõgene tõdes, et eelmine aasta oli raske. Kestlikkusaruandlusesse suhtub ta kriitiliselt. “Paratamatult tuleb öelda ka seda, et kui ettevõtted püüavad tublid olla ja hakkama saada, siis riik virutab jälle mõne uue bürokraatiamasinaga,” ütleb Nõgene.
Taastuvenergia sektor on Balti riikides viimastel aastatel kiiresti kasvanud. Heaks näiteks on augustis 2024 Leedus saavutatud rekord päikeseenergia katvuse kohta, mille osakaal elektritootmises ulatus 21,3%-ni kogu nõudlusest. ACC Distributioni rohelise energia üksuse juhi Martynas Pukinskase sõnul muutub taastuvenergia järjest olulisemaks osaks Leedu energiasüsteemis.