• 31.01.25, 09:42

Jätkusuutliku panganduse juht: oleme lollitanud end aastakümneid

Rohepöördele pole alternatiivi, kuid seda tuleb teha ennast petmata, ütleb Rootsi suurima panga SEB Baltikumi jätkusuutlikkuse juht Anders Larsson.
Anders Larsson end võitlevaks keskkonnakaitsjaks ei pea, aga ometi on praegune amet naasmine lapsepõlve ideaalide juurde
  • Anders Larsson end võitlevaks keskkonnakaitsjaks ei pea, aga ometi on praegune amet naasmine lapsepõlve ideaalide juurde Foto: Rasmus Kooskora/Impact Day
Euroopa on pärast külma sõja lõppu vähendanud kasvuhoonegaaside emissioone pea kolmandiku võrra. Keskkond ja õhk on muutunud puhtamaks, transport on üha enam elektrifitseeritud ehk ei tooda liikudes emissioone juurde ning ka selle elektri tootmine toimub üha rohkem rohelisel viisil.
SEB Balti osakonnas jätkusuutlikkust juhtiv Anders Larsson ütleb aga Äripäevale, et sisuliselt on Euroopa teinud kõigest pool rehkendust: “Me oleme end ajalooliselt lollitanud, et vähendame emissioone. Sest kui me lisame sinna oma poelettidel müüdava kauba, mida toodetakse valdavalt Hiinas, siis pole teekond üldse enam sama.”
12. veebruaril toimub suur ESG praktikute aastakonverents, kus praktikud ja eksperdid jagavad oma teadmisi ESGst ja kestlikkusaruandlusest. Kohal on tõeline raskekahurvägi erinevatest sektoritest.
Teist korda toimuval konverentsil lähme ESG teemadega süvitsi ja puudutame mõjuala 3 hindamist, kestlikkusaruandlust, töötajate kaasamist, majanduslikku kasu jpm.
Panga vaatest ning sotsiaalsest mõjust ja vastutustundlikust juhtimisest räägib Katri Link, Swedbank Eesti brändi, kommunikatsiooni ja jätkusuutlikkuse divisjoni juht.
Tutvu programmiga ja osta soodushinnaga pilet SIIT.
Teisisõnu oleme tõstnud räpasema osa oma majandusest lihtsalt piiride taha. Praeguses geopoliitilises olukorras, kus kerkivad kaubandustõkked ja väheneb ligipääs kriitilisele toormele, tuleb hakata otsima uusi importturge, rääkimata paljude asjade uuesti ise tegemisest. Tuleb ehitada tehaseid ja kaevandada maavarasid.
“Aga kui me teeme ise, peame seda ka paremini tegema.”

Paremini kui Hiinas või Indoneesias

Seotud lood

Saated
  • 29.01.25, 16:00
Allar Jõks: praegu on rohepöördest olulisematki
“Küsimus ei ole selles, kas rohepööret on vaja. Küsimus on selles, kuidas me seda teeme,” ütles vandeadvokaat ja endine õiguskantsler Allar Jõks saates “Äripäeva fookuses”.
Saated
  • 21.01.25, 10:51
Tatjana Vakulenko: Trump ei väära rohepöörde megatrendi
SEB jätkusuutliku panganduse juht Tatjana Vakulenko leiab, et kliimapoliitikat vastustava Donald Trumpi poliitika võib anda Põhjamaade pankadele isegi konkurentsieelise.
Uudised
  • 15.01.25, 09:32
Rootsi tunnustatud teadlane: tehisintellekt ei ole alati lahendus
Skandinaavia on kestlikkusteemades maailmas esirinnas, ent digiareng jääb neil aina enam ajale jalgu. Kestlikkus- ja digiareng käivad küll käsikäes, ent digitaliseerimisel on ka varjukülgi, nendib Rootsi tunnustatud professor.
Uudised
  • 24.01.25, 11:35
Mustas nimekirjas: Eesti roheaktsia on Põhjamaade investorite karmi pilgu all
Taanis on nii Danske Bank kui teised pensionifondid pannud taastuvenergia tootja Enefit Greeni musta nimekirja, sest ettevõte ei ole suutnud fossiilkütuseid maha raputada.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.25, 10:38
Anneli Turkin: kliimaskepsis on hea, see paneb meid mõtlema
Tallinna Lennujaamal on ambitsioonikas eesmärk saavutada 2030. aastaks kliimaneutraalsus, kuigi tehnoloogiaid selleks veel pole. Kuidas seda kasumlikult teha, jagab saates “Juhtides tulevikku” Lennujaama finantsjuht ja juhatuse liige Anneli Turkin. Ta kummutab ka müüdi, et lennunduse jalajälg on väga suur.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele