Esgrid tuli välja väikestele mõeldud ESG platvormiga, mis järgib omnibusi lihtsustusi
Esgrid tuli välja VKEdele mõeldud ESG aruandluse tööriistaga, mis järgib omnibusi lihtsustamise ettepanekuid. Samuti lõid nad lahenduse suurfirmadele oma tarneahela hindamiseks vabatahtlike standardite järgi.
Esgridi tiim. Vasakult Ott Ilves, Jevgeni Bogatõrjov, Katrin Isotamm ja Oksana Tolmatšova.
Foto: Johanna Adojaan
Esgridi uus tööriist väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKEd) järgib omnibus-paketi lihtsustamise ettepanekuid. Nimelt avaldas Euroopa Komisjon veebruari lõpus kobarettepanekud ehk omnibus-paketi kestlikkusaruandluse lihtsustamiseks ja halduskoormuse vähendamiseks.
Mis muutub ESG aruandluses ja kuidas mõjutab see sinu ettevõtet?
Tule juba 31. märtsil veebiseminarile, et teada saada! ESG ekspert ja koolitaja Anu Ruul selgitab ettepanekuid ja ettevõtete valikuid. Kiirematele registreerijatele soodushind. Loe lähemalt SIIT.
Ettepaneku järgi jääksid aruandluskohuslasteks vaid need ettevõtted, kel töötajaid vähemalt 1000 ning käive vähemalt 50 mln eurot või bilansimaht vähemalt 25 mln eurot.
Euroopa Komisjon avaldas veebruari lõpus ettepanekud, kuidas vähendada ESG aruandluse koormust. Audiitorfirma PwC esindajad tervitavad otsust, kuid tõdevad, et paljud suurfirmad on juba mahuka töö ära teinud. Mis edasi, selgitavad Merili Vares ja Janno Hermanson.
Euroopa Komisjon avaldas 26. veebruaril, nagu lubatud, kestlikkusaruandluse kärpeettepanekud ehk nn omnibus-paketi. Selle jõustumisel väheneks ettevõtete iga-aastane halduskoormus hinnanguliselt 6,3 miljardi euro võrra. Ilma omnibus-paketita on ELi varasemate otsustega tekitatud kestlikkusaruandluse halduskoormus ligikaudu 10 miljardit eurot aastas.
Euroopa Komisjon tegi veebruari lõpus ettepaneku muuta kestlikkusaruandluse direktiivi ja määruseid. Kinnituse korral muudavad need ressursimahuka kestlikkusaruandluse senist ulatust ja korda. Nii saavad ettevõtjad senisest enam suunata investeeringuid kestlikku innovatsiooni ja tehnoloogiatesse, kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul.
Pesukuivatid on üha enam leidmas oma kohta inimeste kodudes – need säästavad aega ning pakuvad mugavust. Ehkki Eestis ei ole nende kasutamine veel Lääne-Euroopa tasemel, kasvab müük igal aastal. Selliste kodumasinate valimisel on oluline arvestada nii nende elektritarbimise, mürataseme kui ka kuivatamisaja pikkusega. Kõik need näitajad on toodud pesukuivatite energiamärgistel, mis muutuvad 1. juulist käesoleval aastal.