Saates "Fookuses: tark tööstus" on külas puidust pakkematerjali ehk vedrusid tootva idufirma Raiku kaasasutaja Karl-Joosep Pärtel, kellega räägime nii hiljutisest teatest, kuidas ettevõte pääses suure Prantsusmaa luksuskaupade tootja kiirendisse, kui ka sellest, millised on ettevõtte arendusplaanid laiemalt.
- Raiku Packaging OÜ kaasasutaja Karl-Joosep Pärtel. Foto: Raul Mee
„Meie toode on 100% naturaalne ja komposteeruv, et loodus saaks ise sellega hakkama, kuhu iganes see jõuab. Muidugi ka tootmisjalajälg on väga väike,” rääkis Pärtel, lisades, et täielik komposteerumine on vajalik, kuna enamik pakendeid ei jõua ringlusse.
Hiljuti tuli uudis, et
Raiku alustas koostööd maailma suurima luksuskaupu tootva ettevõttega LVMH, mille alla kuulub 75 tuntud luksusbrändi, näiteks Dior, Moët & Chandon, Hennessy, Tiffany, Givenchy ja paljud teised. Sellistel suurfirmadel on Pärteli sõnutsi fookus ka pakenditel, nad vähendavad nii plasti kui ka paberit. Vaadatakse ka laiemalt jätkusuutlikkust ja ESGd.
Pärteli sõnul on meeskonna jaoks praegu kõige olulisem Eesti piloottehase käivitamine ja oktoobri lõpus käivitati näiteks ka esimene uus tootmisliin. Ettevõtte juht tõdeb, et nõudlus on praegu suur ja enim huvi on näidanud just luksuskaupade sektor.
Pärtel selgitab saates, et mitmed Prantsusmaa organisatsioonid on Raikuga ka ühendust võtnud ja uurinud, mida Eesti tööstusidul sealsele turule laienemiseks vaja on. Pakutakse abi nii tootmispinna kui inimeste leidmisel, aga ka rahalist toetust.
Pärtel tõdeb, et Prantsusmaale tehase rajamise plaan on ettevõttel täiesti olemas. „Järgmine aasta läheb ettevalmistusele, ülejärgmine aasta hakkame sinna esimesi liine viima,“ avaldab ta ja lisab, et ettevõte loodab osa saada ka meetmest, mis lubab alates 5 miljoni euro suurustele projektidele toetust 60-70% ulatuses. „Väga edumeelne riik,“ kiidab Pärtel ja lisab, et Raiku plaanib nii piloot- kui suurt tööstuslikku tehast Eestisse ja Prantsusmaale.
Saadet juhib Harro Puusild.
Prantsusmaa meelitab Eesti tööstusidu riiki tehast rajama. „See tehas on meil plaanis“
Seotud lood
Eesti idufirma Raiku alustas koostööd maailma suurima luksuskaupu tootva ettevõttega ning plaanib ehitada Prantsusmaale oma teise tehase. Täna rajatakse Tallinna esimene piloottehas.
Üleskutse: aita leida parem sõna “rohepöörde” asemele!
Eesti kliimasektori idufirmade Arbonics ja Esgrid esindajad näevad, et liigume suunas, kus ettevõtja peab iga toote jalajälge teadma. See, kes saastab, peaks maksma rohkem.
Ringmajandusse investeeritakse 111 miljonit eurot
Taristuminister Vladimir Svet saatis kooskõlastusringile jäätmereformi eelnõu, mille eesmärk on suurendada jäätmete ringlussevõttu ja parandada jäätmekorraldust. Reformi läbiviimiseks investeerib kliimaministeerium ringmajandusse kokku 111 miljonit eurot.
Pakendiringluse ja ringmajandusettevõtete liidu juhatuse liige Alder Harkmann rääkis, et maksame juba täna kinni seda, et ei suuda pakendijäätmeid piisavalt ringlusse suunata. Ringlussevõtt peaks olema – erinevalt praegusest – ladestamisest ja põletamisest soodsam.
Äririskide rohkes maailmas räägime aina enam loodus-, ettevõtlus- ja regulatiivse keskkonna muutustest, mille mõjul on muutunud ka riskikeskkond. Negatiivsed juhtumid ületavad uudiskünnise, need aga kahjustavad ettevõtete mainet ja väärtust. Riske on palju kulutõhusam ennetada ja maandada, kui neid tagantjärele likvideerida.
Enimloetud
5
Ringmajandusse investeeritakse 111 miljonit eurot
Viimased uudised
Ringmajandusse investeeritakse 111 miljonit eurot
Värbame ikka talenti, mitte sugu, vanust ja silmavärvi!
Hetkel kuum
Kes on ringmajanduse vedur ja pidur?
Mis on üles- ja allavoolu heitmed?
Kes on hea tasemega ettevõtted?
Ringmajandusse investeeritakse 111 miljonit eurot
Tagasi Kestlikkusuudised esilehele