• 09.12.24, 14:00

Anu Ruul: juhtidel on keeruline põhitöö kõrval ESG-infoga kursis olla, seda on palju

ESG on suur teema, mis nõuab ettevõtetelt kaasamõtlemist ja arusaamist, kuid seejuures tuleb juhtidel ära teha ka oma põhitöö ehk hoida tehased töös. Paljud suured tööstusettevõtted teevad pingutusi, et toota tõhusamalt ja jätkusuutlikumalt, vähendada raiskamist ja valmistuda ESG-aruandluseks.
ESG-ekspert Anu Ruul.
  • ESG-ekspert Anu Ruul. Foto: Harro Puusild
"Tööstusuudised eetris" saates on külas kestliku innovatsiooni strateeg ja ESG-ekspert Anu Ruul, kellega räägime, mis ootab eri suuruses ettevõtteid ees ja jagame nõu, mida ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtted ära saaksid teha. Arutame, mida nõuab ESG juhtidelt, ja puudutame muude teemade kõrval ka kliimasoojenemist ja poliitilisi arengud. Saadet juhib Harro Puusild.
Anu Ruul nõustub, et ESG ja sellega seonduv on ettevõtjates ja juhtides palju segadust tekitanud ning juhtidel ongi keeruline selle infoga kursis olla. „Saan siin vaid kaasa noogutada. Seal on raske orienteeruda, infot on palju. Euroopa Liidu kogumites on infot omajagu ja igal pool tuleb jõuda õige ja relevantse versioonini,“ möönab Ruul.
Arvestades seda, et see ESG-distsipliin on hetkel õpikõveras ja kõik õpivad samal ajal, siis ka vigade arv on paratamatult päris suur, tõdeb ekspert. „Vastuolulist infot on palju, õppimist ja otsimist on reaalajas kõikidel osapooltel korraga ja palju,“ märgib Ruul. See kõik tekitab trotsi ja näib ebamõistlik, sest põhitegevuse kõrval on vaja palju õppida ja see on emotsionaalselt vastuvõetamatu, selgitab ta.
Ruul lisab, et ESG-distsipliine tuleb võimalikult palju lihtsustada. „Päeva lõpuks enamik ettevõtetest juba nagunii teeb neid asju, mida standardis käsitleda ja analüüsida tuleb. Me nagunii kasutame ressursse tõhusalt, meil on ISOd, protseduurid, sisekontrollid jne. Väga paljudel ettevõtetel on suur osa distsipliinidest juba kaetud, aga lihtsalt teiste sõnadega,“ rahustab ta ettevõtjaid.
Saadet toetavad Radius Machining ja Hansavest.
Ekspert nõustub: juhtidel on keeruline põhitöö kõrval ESG-infoga kursis olla, seda on palju
00:00

Seotud lood

Uudised
  • 04.12.24, 11:31
Nimekiri | Kes peab järgmisel aastal kestlikkusaruande esitama?
Järgmisel aastal peavad suured börsifirmad esitama esimese Euroopa standarditele vastava auditeeritud kestlikkusaruande. Vaata, kes need täpsemalt on.
Saated
  • 12.11.24, 12:26
Praktikud tööstuses jagavad kogemusi: ESGga tegelemiseks tuleb anda aega
"Tööstusuudised eetris" keskendub ESG-le ja pakub kuulamiseks kahte ettekannet tänavuselt ostujuhtimise aastakonverentsilt.
Uudised
  • 26.11.24, 09:35
Go Groupi juht vohavast bürokraatiast: iga kolmetäheline lühend nõuab pool töökohta
Jätkusuutlikkus ei ole juhtkonna või aruandluse asi, vaid peab olema ettevõtte igal tasandil läbi imbunud, ütleb Go Groupi juht Jüri Etverk. Jätkusuutmatu on tema sõnul aga see, kui aruandluskohustus aina kasvab, samas kui sisusse keegi ei süvene.
Uudised
  • 10.10.24, 13:16
Suurtootja Akzo Nobel: tähtis pole üksnes värvipurgi sisu, vaid kogu elutsükkel
ESG kogemuslugu
Akzo Nobel Baltics esindajad tõdevad, et ESG tegevusteta pole keemiatööstuses võimalik konkurentsis püsidagi. Andmete avaldamisse suhtutakse resoluutselt: kõik peab olema teaduspõhine ja kontrollitav.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.12.24, 11:52
Rand & Tuulbergi ESG juht: müüdid ehitussektori jalajälje suurusest moonutavad tegelikkust
Rand & Tuulberg on sellel aastal võtnud oma tegevustes kestlikkuse tugevalt fookusesse ja liigub strateegiliselt seatud eesmärkide suunas. Grupi ESG juht August Kompus juhib tähelepanu asjaolule, et ehituse jalajälg on tegelikult seniräägitust palju väiksem, aga rõhutab, et tööd jätkusuutlikkuse osas peavad tegema kõik.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele