Soodsama hinnaga omatoodete müük on kasvutrendis, ütles Rimi Eesti vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.
- Rimi Eesti vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats võitis tänavu Baltikumis esimest korda välja antud parima jätkusuutlikkuse juhi auhinna. Foto: Raul Mee
"Praegu on aeg, kus otsitakse allahindlusega tooteid," rääkis Bats Äripäeva raadio reedeses hommikuprogrammis.
Bats tunnistas, et kuigi Rimi on üritanud muuta Eesti traditsioonilisemat jõululauda ja pakkuda tervislikuma alternatiivina näiteks kalatooteid, siis suures pildis eestlane eelistab siiski seapraadi. "Eestlane on väga traditsioonialdis. Ta ostab ikka seda, mida tema vanaemad ja vanaisad panid lauale," lisas Bats.
Juttu tuli ka sellest, kuidas enamtarbimine läheb kokku kaupmehe püüdlusega edendada vastutustundlikku ettevõtlust.
Katrin Batsi intervjueeris Karl-Eduard Salumäe.
Tänavused jõuluostud: eestlane otsib soodushinda, aga seapraad läheb ikka lauale
Seotud lood
Paljud Eesti kaupmehed maksavad oma maine hoidmiseks kättejääva toidukauba hävitamisele pigem peale, kui selle maha müüvad, kirjutab “parim enne” kaupade poe Sumena asutaja Oliver Sebastian Lamp.
Rimi jätkusuutlikkuse juht Katrin Bats rääkis, et eestlased on suutnud kestlikkuse ja innovatsiooni ühendada. Saabuv kestlikkusaruandluse kohustus suurendab küll bürokraatia hulka, aga pakub ka kasvuvõimalusi, märkis ta.
Rohepööre on praegu segane ja negatiivse varjundiga mõiste. Inimestele tuleb lihtsalt selgitada, mida rohepööre nende elus muudab. Ja sedagi mitte universaalsete sõnumitega.
Kestlikkuse aruandlus aitab paljudel ettevõtetel õppida paremini riske hindama, sest pead vastama küsimustele, millele iga päev pole vaja mõelda, kirjutab Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avab 16. detsembril toetuse ringmajanduse ärimudelite arendamiseks ja tööstussümbioosi loomiseks. Toetuse abil saab arendada ringselt valmistatud tooteid, leida biotoorainele ringseid kasutusviise, luua jagamislahendusi ja arendada paranduskeskuseid. Samuti antakse toetust tööstussümbioosi lahendusteks, kus ühe ettevõtte tootmise kõrvalsaaduseid kasutab teine ettevõte.