7. veebruaril ühendume lahti Venemaa elektrivõrgust. Oodata on võimalikke elektrikatkestusi ning kõrget elektri hinda, rääkis Ampere+ arendusjuht Mihhail Korb.
- Me küll oleme positiivsed ja valmis kaasa aitama nii palju kui saame, aga kindlasti on see järgmise aasta kõige suurem väljakutse kõigile, rääkis Ampere+ arendusjuht Mihhail Korb Vene võrgust lahkumisest. Foto: Andras Kralla
"Elering annab väga enesekindlaid signaale, aga hind, millega Venemaa sagedusturust lahtiühendamine saavutatakse, võib olla päris karm," rääkis Korb saates “Energiatund”. Kuni välisühendused töötavad, ei ole probleemi, aga kõrge tarbimise või elektripuuduse ajal ei jää muud üle, kui tarbijaid hakata välja lülitama, rääkis ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valitsus arutas eile mitut võimalust, kuidas leevendada elektri hinna tõusu, mille põhjustas Estlink 2 kaabli rike. Peaminister Kristen Michali arvates võiks vähem maksta ettevõtted, kes tõhusamalt elektrit tarbivad.
Kahjustatud Eesti ja Soome vaheline elektriühendus Estlink 2 on rikkis esialgu järgmise aasta augustini, mistõttu võib Eestis elektri hind kerkida keskmiselt aasta peale lausa 10%.
Peatame ajutiselt põlevkiviga seotud kohustused
Praegu pole küsimus selles, kas meile jagub elektrit, vaid mis hinna eest seda meile jagub, kirjutab Incapi president Otto Richard Pukk merekaabli Estlink 2 lõhkumise valguses.
Eesti Energia energiakaubanduse juht Armen Kasparov ja Alexela energiaportfelli juht Kalvi Nõu ütlevad otse, et nad ei tea, mil viisil ja kui palju kergitab tuleva aasta veebruaris toimuv Venemaa võrgust lahtiühendamine tarbija jaoks elektri hinda.
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avas 6. jaanuaril toetuse ettevõtetele, et suurendada jäätmete ringlussevõttu. Toetust saab küsida ettevalmistavateks tegevusteks, jäätmete ringlussevõtuks ning andmetega seotud digilahenduste väljatöötamiseks.