Spikker | Kas sõnumitel on rohepesu maik? 15 abistavat kontrollküsimust
Rahvusvaheline kaubanduskoda (ICC) on koostanud nimekirja küsimustest, mille abil tuvastada, kas keskkonnaväidetel on tõepõhi all või on neis rohepesu hõngu. Kestlikkusuudised kogus kokku olulised küsimused, mis aitavad lubadusi hinnata.
Rohepesu vältimiseks on oluline mõelda ka visuaalsele küljele Foto: Anne Oja
1. Mis valdkondade kohta keskkonnaväited täpsemalt käivad? Kas väited puudutavad näiteks vee- ja energiakasutust, õhusaastet, elusloodust ja bioloogilist mitmekesisust, jäätmete teket, pakendite koostist ja taaskasutust, inimeste tervist või mõju kliimale?
Kliimakindla majanduse seaduse kava on olnud kuu aega avalik, aga torm selle ümber pole sugugi vaibunud. Peamiselt kritiseeritakse seaduse vähest ambitsioonikust. Kliimaministeerium peab aga eesmärke realistlikeks.
Majanduses on keerulised ajad. Kas praegu on üldse sünnis rääkida innovatsioonist, jagasid oma arvamust Net Groupi tegevjuht Priit Kongo ja Grow tegevjuht Ulvi Tallo Äripäeva teemaveebiga raamatupidaja.ee.
Euroopa Liidu jätkusuutlikkuse edendamise üks järgmisi suuremaid verstaposte, suurettevõtete hoolsuskohustuse direktiivi (CSDDD) rakendumine, lükkub selle aasta algul käivitatud administratiivkoormuse vähendamise projekti omnibus valguses suure tõenäosusega edasi ja seda koos muudatustega.