• 01.07.24, 10:02

Süsinikuturu pahupool: ettevõtted teevad puude istutamisega keskkonnale hoopis kahju

Eestlased on kaasa läinud äriga, mis võib keskkonnale rohkem kahju kui kasu teha, kirjutab Äripäev.
Eesti maaomanikud ja idufirmad on läinud kaasa süsinikukrediitide kullapalavikuga, samas kui kriitikud ütlevad, et süsinikukrediidid teevad kliimale rohkem kahju kui kasu: krediite ostes ei keskendu ettevõtted piisavalt enda tekitatud heitmete vähendamisele.
  • Eesti maaomanikud ja idufirmad on läinud kaasa süsinikukrediitide kullapalavikuga, samas kui kriitikud ütlevad, et süsinikukrediidid teevad kliimale rohkem kahju kui kasu: krediite ostes ei keskendu ettevõtted piisavalt enda tekitatud heitmete vähendamisele. Foto: Andras Kralla
Süsinikuturu Metsikus Läänes võitlevad oma koha eest need, kes tahavad teha rahaks ettevõtete vajaduse heastada oma saastamist.
Lähiajal saab oma süsinikukrediidile ametliku märgise külge kaks kodumaist idufirmat, kes loovad saastavatele ettevõtetele ihaldatud krediite puude istutamisega. Turg ise on aga kogu maailmas tõsiste kahtluste all ning üha teravamalt on üleval küsimus, kas selline äri teeb keskkonnale rohkem kasu või kahju.
Tuntud äriperekonna ettevõtte krundil on kahju kohalikule loodusele ja lindudele juba näha.
Võrtsjärve idakaldalt linnulennult kilomeeter-kaks eemal laiuvad niisked rohumaad. Vetruval turbapinnasel on end maa seest välja torganud rohututid, mis pakuvad pikkade nokkadega rohuneppidele pulmamänguks head asukohta. “Vaat see nepile meeldib!” teatab rohuneppe uuriv ornitoloog Leho Luigujõe saapaga vetruvale pinnasele astudes.
Kui Luigujõe eelmisel aastal tuttavasse paika rohuneppe vaatama tuli, leidis ta looduskaitse all olevalt neppide mänguplatsilt eest värske kase- ja kuusepõllu.
Rohunepile meeldib istuda mätaste peal, kus ta saab näidata teistele isaslindudele ja emastele oma valget saba. Nepp on äratuntav oma pika noka järgi, millega ta niiskest mullast vihmausse toiduks nopib. Kui polder ära kuivendatakse, ei saa nad enam oma nokkasid maapinda suruda.
  • Rohunepile meeldib istuda mätaste peal, kus ta saab näidata teistele isaslindudele ja emastele oma valget saba. Nepp on äratuntav oma pika noka järgi, millega ta niiskest mullast vihmausse toiduks nopib. Kui polder ära kuivendatakse, ei saa nad enam oma nokkasid maapinda suruda. Foto: Andras Kralla

Seotud lood

Uudised
  • 28.06.24, 14:58
Kahjustatud paigad taas elurikkaks: EL võttis lõpuks vastu looduse taastamise määruse
Euroopa Liidu nõukogu võttis eelmisel nädalal pärast pikka ummikseisu vastu looduse taastamise määruse. Eelkõige on tähelepanu all Natura 2000 elupaigad ja liigid.
Uudised
  • 28.06.24, 15:05
Keskkonnaministrid ELis: luubi all roheväited, jäätmed ja muld
Euroopa Liidu keskkonnaministrid andsid eelmisel nädalal lõpliku rohelise tule looduse taastamise määrusele ning arutasid eelmisel nädalal roheväidete direktiivi, jäätmete raamdirektiivi ja mullaseire direktiivi. Milles täpsemalt kokku lepiti?
Uudised
  • 26.06.24, 10:01
Kliimanoored pöördusid õlitehase peatamiseks taas kohtusse, tehast ei tohi käivitada juuli keskeni
Noorte keskkonnakaitseliikumine Fridays for Future Eesti (MTÜ Loodusvõlu) pöördus Enefit280-2 õlitehase peatamiseks uuesti kohtusse. Tallinna halduskohus võttis kaebuse menetlusse, mis tähendab seda, et 12. juulini ei tohi uut tehast käivitada.
Uudised
  • 28.06.24, 14:56
Üle poolte muldadest pole heas seisus, kuid see peab sajandi keskpaigaks muutuma
Euroopa Liidu keskkonnaministrid vaatasid eelmisel nädalal otsa mulla seisundi seirele, majandamise põhimõtetele ning tervise- ja keskkonnariskidele.
  • ST
Sisuturundus
  • 14.01.25, 15:34
Milline on üks mõjus jätkusuutlikkuse raport?
Novembri keskel selgusid Porchester Hallis Londonis maineka Corporate Reporting Awards 2024 võitjad enam kui tosinas kategoorias, kus parima ESG raporti võitjaks tunnistati Coca-Cola Hellenic Bottling Company.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele