• 05.07.24, 12:51

SUUR LUGU | Ülemiste City kujunemistee tulevikulinna etaloniks

Kakskümmend aastat tagasi sündinud nägemus targast ärilinnast õitseb täies hiilguses. Ülemiste City on kui linn linnas – vaid rohelisem, nutikam ja ambitsioonikam.
Ülemiste City rajaja Ülo Pärnitsa nägemusi viivad nüüd teiste seas ellu Ursel Velve ja Mati Freiberg. Foto: Karmen Laur
  • Ülemiste City rajaja Ülo Pärnitsa nägemusi viivad nüüd teiste seas ellu Ursel Velve ja Mati Freiberg. Foto: Karmen Laur
„Ülo Pärnitsa üks uskumusi oli see, et ettevõtte suurim vara on inimesed,” ütleb Mainor AS rohevaldkonna juht Mati Freiberg. Inimesi Ülemiste Citys jagub – linnaku peale on neid umbes 17 000. Neile lisaks külastajad, kes linnakus asuvates ettevõtetes ei tööta, vaid tulevad niisama jalutama, arsti juurde, poodi või baari.
Ärilinnaku looja ja arendaja, legendaarne ettevõtja Ülo Pärnits visandas tulevikulinnakut juba 2005. aastal: tark ärilinn, mis veab eest Eesti majandust ja loob koha noortele Eesti talentidele, et nad muudaksid maailma kodust lahkumata. Kuigi Ülemiste City on nagu Tallinna linn, mis ei saa kunagi valmis, võib öelda, et Pärnitsa visioon on ellu viidud. Linnakus tegutseb pea 500 ettevõtet, kelle kogukäive on enam kui 2 miljardit eurot aastas. Tööjõumaksude laekumises järgneb Ülemiste City Tallinnale ja Tartule.
Koorekiht ei tule linnakuse aga iseenesest. Selleks on vaja moodsat ja toetavat keskkonda. Linnak on kui katselava uutele ideedele, mis laia ilma lendavad. Milline siis on keskkond, mis soodustab lennukaid ideid ja hoiab koos 17 000 inimest 70 rahvusest?

Seotud lood

Uudised
  • 01.07.24, 14:22
Kes on kõige jätkusuutlikumad ettevõtted maailmas?
Time Magazine ja Statista avaldasid esimest korda nimekirja 500 kõige jätkusuutlikumast ettevõttest maailmas. Kõige eesrindlikum ettevõte tegutseb ka Eestis.
Uudised
  • 03.07.24, 16:50
Eesti disaini ohtlik populaarsus: see silt ei näita alati jätkusuutlikkust
Eesti koolidest tuleb tipptasemel disainereid ja Eesti disain on nii soliidse maine omandanud, et seda kasutatakse ära masstoodangu müümiseks, kirjutab Äripäev.
Uudised
  • 03.07.24, 16:09
Infortari kestlikkusaruanne: maagaasi nõudluse langus on suur risk
Infortar avaldas esimese Euroopa standarditele vastava kestlikkusaruande. Kuidas ESG mõjusid määrati ning tegevusi ja eesmärke raporteeriti?
  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 15:42
Kuidas vahetada komposiit monomaterjali vastu?
Täna on mitmed toidutööstuse ettevõtted läinud komposiit- ehk segamaterjali kasutamiselt üle monomaterjalile. MAAG Foodi näitel vaatame, milliste investeeringute ja väljakutsetega peaks reaalsuses arvestama, kui toodete pakendamiseks kasutataks ainult monokomponentset plasti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele