• 26.09.24, 09:56

Agrone: eelistame sisendit, mille süsiniku jalajälg on mõõdetud

Kliimamõjude hindamine on aasta-aastalt muutunud järjest olulisemaks, see annab eelise oma toodete müügil. Seda nende tööstuste huvi pärast, kes ekspordivad oma tooteid. Samas on see ka Eestis järjest määravam, ütles põllumajandusettevõtte Agrone Grupp juhatuse liige Margus Muld.
Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld ütleb, et eelistatakse sisendeid, millel on juba hinnatud CO2 jalajälg.
  • Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld ütleb, et eelistatakse sisendeid, millel on juba hinnatud CO2 jalajälg. Foto: Andres Haabu
Agrone alustas 2019. aasta lõpus rohelist programmi. Esimene suur samm oli teada saada enda keskkonnamõjude suurima komponendi ehk kliimamõjude jalajälg. Tänaseks on Agrone kliimamõju kaardistanud juba viimased viis aastat ning on tekkinud hea arusaam, kust piimatootmise, teraviljatootmise ja munatootmise peamised kliimamõjud tulenevad, kirjutab portaal Põllumajandus.ee.

Seotud lood

Uudised
  • 22.05.24, 08:41
Spikker | Kuidas mõõta oma ettevõtte kliimajalajälge
ESG teemade üks levinumaid küsimusi on süsinikujalajälje suurus. Süsinikujalajäljeks nimetatakse kasvuhoonegaaside kogust, mida oma tegevusega tekitavad inimesed ja tööstus. Gaase, mida inimtegevuse käigus õhku paisatakse, on mitmeid, kuid selguse mõttes arvutatakse nende gaaside hulka CO2 ekvivalendina.
Uudised
  • 30.07.24, 15:19
Professor: kliimariskidega arvestatakse aina enam, aga saastajad maksku rohkem
“Kliima muutub ja muutub ka majandus,“ ütles Colorado Ülikooli professor Edward Barbier. Milliste riskidega peavad ettevõtjad üha rohkem arvestama? Millised on haprale planeedile sobivad majandusmudelid?
Uudised
  • 15.08.24, 17:22
SUUR LUGU | Orkla ja ETS NORD skoop 3st: komakohast tähtsam on suur pilt
Mõjuala 3 hindamine on tihti kõige keerulisem, sest partneritelt on raske andmeid kätte saada. Tööstusettevõtted ETS NORD ja Orkla Eesti jagavad, kuidas nad skoop 3 hindavad ja heidet vähendavad ning milliseid andmebaase kasutavad.
Uudised
  • 25.09.24, 19:44
Uuring: sidusrühmad survestavad VKEsid jätkusuutlikumaks
Värske TalTechi uuring keskendub väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) jätkusuutlikkusele. Selgub, et peamised nügijad on sidusrühmad.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.11.24, 11:43
Miks peaksid kestlikkusteemad olema juhi laual?
Kestlikkuse teemadega läbimõeldult tegutsema asudes on oluline mõista, et kestlikkusaruanne on sel teekonnal vaid üks osa, millele peab samas eelnema põhjalik eeltöö. Alguses on kõige keerukam õige fookuse leidmine ja inimeste kaasamine. Oluline on integreerida jätkusuutlikkuse teemad igapäevasesse äritegevusse ja strateegiasse laiemalt ning selleks on tähtis juhi roll ja kaasatus, räägib nõustamisagentuuri Vesta Consultingi jätkusuutliku ettevõtluse juht Elvyra Mikšytė.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele