Ülemiste City näitab tänavapildis, kui palju saabub linnakusse iga päev autosid ja jalgrattureid ning kui suur on tekkinud jalajälg. Foto: MAREK METSLAID
Ülemiste City innovatsioonijuht Ursel Velve ütles, et tänavu võeti varasemast teravamalt luubi alla linnaku liikuvus, et saada ülevaade sellest, kui palju saabub linnakusse autosid ja jalgrattaid, milline on ühistranspordi mõju ning kui suur on tööle- ja kojusõitudest tekkinud jalajälg.
Kakskümmend aastat tagasi sündinud nägemus targast ärilinnast õitseb täies hiilguses. Ülemiste City on kui linn linnas – vaid rohelisem, nutikam ja ambitsioonikam.
Ülemiste Citys jagati seitsmendat korda Ülo Pärnitsa nimelisi stipendiume. Seekord olid pärjatud teemadeks ESG rakendamine personalijuhtimises, ringpakendite rakendamine, innovatsioonilinnakute kogukondlikkus ja liikuma kutsuv trepidisain.
Tark linn tähendab nii elanike hetkeprobleemide lahendamist kui ka tuleviku otsuste langetamist. Võtmeroll selles on kohalikel omavalitsustel, selgub TalTechi värskest doktoritööst.
Eesti fookus peaks olema tehisintellekti ja tervishoiu arendamisel. Tehisintellekt muudab ka majandust kestlikumaks, mistõttu ei pea eraldi rohetehnoloogiale keskenduma, ütleb Euroopa innovatsiooniakadeemia president Alar Kolk.
Tour d'Europe on algatus Euroopas, mis demonstreerib taastuvkütuste kättesaadavust ja kasutusvõimalusi süsinikuheite vähendamiseks ja kliimaneutraalsuse saavutamiseks nüüd ja järgnevatel kümnenditel. Touriga on liitunud 20 ettevõtet, ühendust ja organisatsiooni auto- ja kütusetööstuse kogu väärtusahela ulatusest.