• 08.10.24, 09:45

Eesti uurib koos Lätiga kestlike lennukikütuste tootmist

Eesti ja Läti alustasid ühise projektiga, mille eesmärk on uurida keskkonnasäästlike lennukikütuste tootmisvõimalusi oma riikides. Projekti läbiviimiseks eraldas Euroopa Komisjon mõlemale riigile 200 000 eurot.
Kestlikud lennukikütused koormavad keskkonda vähem.
  • Kestlikud lennukikütused koormavad keskkonda vähem. Foto: Andres Haabu
Kliimaministeeriumi lennundusosakonna juhataja Taivo Linnamägi sõnul loob projekt eeldused keskkonnasõbralikumaks lennunduseks. “Kestlikud lennukikütused aitavad märkimisväärselt vähendada lennundussektoris tekkivaid heitkoguseid. Juba täna leiavad keskkonnasõbralikumad kütused lennunduses kasutust, kuid kliimaeesmärkide täitmiseks tuleb oluliselt tõsta tootmismahte ning muuta kütused laialt kättesaadavaks,” ütles Linnamägi.

Seotud lood

Uudised
  • 27.09.24, 10:47
USA ettevõte soovib hakata Muugal e-kütuseid tootma
USA rohemetalli ja kemikaale tootev ettevõte Protio ja Tallinna Sadam allkirjastasid ühiste kavatsuste memorandumi, et uurida e-kütuste tootmise võimalusi. Protio tahab Muuga sadamas toota e-metanooli, jätkusuutlikku lennukikütust ja potentsiaalselt e-NG-d.
Saated
  • 24.07.24, 11:37
Tallinna Sadam otsib alternatiive: tavakütustel toimimine muutub aina kallimaks
Paari päeva eest sildus Muugal esimene rohemetanoolil sõitev laev. Praegu on rohemetanool diislist ja LNGst veel oluliselt kulukam, kuid tavakütused muutuvad aina kallimaks.
Arvamused
  • 03.09.24, 09:53
Millal me jõuame naftaajastu lõpuni?
Varasemalt arvati, et meil pole palju naftavarusid ja kui need otsa saavad, peame vähendama nafta tarbimist. Kuid inimesed leiavad pidevalt uusi naftaleiukohti, ja nafta ei lõppe ilmselt mitte seetõttu, et see saab otsa, vaid seetõttu, et me loobume selle tarbimisest, kirjutab SEB ettevõtete panganduse valdkonna juht Peep Jalakas.
Uudised
  • 27.09.24, 10:59
TOP10 | Suurimad üleilmsed tarneahelariskid, millega ettevõtjad peavad arvestama
Ka ESG on tarneahela risk
Suurbritannia väljaanne Supply Chain Digital tõi välja 10 peamist tarneahelariski, millega ettevõtjad üle maailma peavad iga päev arvestama. Nende seas on ära märgitud ka ESG.
  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.24, 15:29
Toidutööstus täna plastmassist veel loobuda ei saa
Toidutootjatele kõlab tuttavalt, kui mõni valdkonnaväline inimene küsib: “Aga miks te ei pakenda tooteid paberist karpi? Lihtsalt vahetage plastmass millegi muu vastu.” Seda ei saa pahaks panna, sest inimesed, kes ei puutu igapäevaselt suurtootmise, pakkeliinide, nende varuosade ja erinevate materjalide sobitamisega kokku, ei tea ega peagi teadma, kui keerukas protsess on pakkematerjali vahetamine. MAAG Foodi tootearendus- ja turundusdirektor Janne Laik-Lõhmus ja ostudirektor Irja Torstenberg avavad pakendite keerukat maailma läbi lihatööstuse prisma.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele