Novembris toimus mitu jätkusuutlikkuse konverentsi, mis pakkusid sügavat mõtteainet. Ühest küljest tunnustati parimaid roheettevõtteid, teisalt selgusid Eesti Energia meeletud vead. Vaata, mis on TOP5 loetumat lugu novembrist.
- Kestlikkusuudiste novembrikuu TOP lugudes leiab ideid ja arvamusi tippjuhtidelt ja arvamusliidritelt.
Tasakaalus majanduse foorum “Elevant toas”
Novembri alguses toimus teist korda Tasakaalus majanduse foorum “Elevant toas”, mis otsis vastust küsimusele, millises majandusruumis elame aastal 2040 ja millised on uued ärivõimalused. Kestlikkusuudised oli mõistagi kohal ja kajastas foorumi sisukaid arutelusid ja ettekandeid.
Loe lähemalt, kuidas
Kersti Kaljulaid ja Tarmo Soomere kuulutasid tulevad aastad surnud kümnendiks; kes saavad tulevikus raha
Olavi Lepa, Taavi Veskimägi, Ursel Velve ja Kaidi Ruusalepa nägemuses; kuidas
Alar Kolk pidas leinaseisaku AS Estoniale ja andis lootust OÜ Estoniale; kus on Eesti roll Euroopa Liidus
Maive Rute ja Meelis Kitsingu arvates; kuidas
OECD peaökonomist toob Eestit pidevalt hea näitena esile. Vaata lähemalt foorumi meeleolu
galeriist.
Eesti Energia tohutud vead
Eesti Energia avalikustas
eriraporti, kust selgus karm tõde: Hando Sutteri juhtimise all toimus Eesti Energias
hulgaliselt rikkumisi ning õlimüügist jäi teenimata
176 miljonit eurot.
Õlitehased ja elektrijaamad
ületasid saaste piirväärtuseid. Ettevõtte sees teati seda, aga ei reageeritud. Tõdetakse, et näiteks Auvere elektrijaama keskkonnaloa tühistamisel oleks
majanduslik mõju katastroofiline. Loe pikemalt
siit.
Seejärel
teatas Eesti Energia, et analüüsib, kui palju tulevikutehingutega saadud kahjust võiks olla
otseselt endise juhtkonna ehk Sutteri juhtimise süü, ning sedagi, kas on perspektiivi vähemalt osaliselt saamata jäänud tulust tekkinud kahju nende käest sisse nõuda.
Tunnustame parimaid
Novembris tunnustasime parimaid roheettevõtteid nii Eestis kui Baltikumis.
Äripäeva TOP100 galal
selgus aasta roheettevõte, kelleks on
Utilitas. Võitja selgus koostöös Rohetiigriga ja Tasakaalus majanduse foorumil “Elevant toas” osalenute hääletuse tulemusena.
Novembri lõpus toimus neljandat korda
Baltimaade jätkusuutlikuma ettevõtte konkurss, kus Eesti ettevõtted tegid puhta töö, võites kümnest kategooriast viis ja kõik neli eriauhinda. Kes täpsemalt võidu koju tõid ja kes võitis lausa kaks auhinda, loe lähemalt
siit.
Galale järgnes konverents, mille kajastused ilmuvad Kestlikkusuudistes. Kuidas mõtestavad jätkusuutlikkust
Balti tippjuhid, loe täpsemalt
siit.
TOP5 loetumat lugu
Seotud lood
Jätkusuutlikkus ei ole juhtkonna või aruandluse asi, vaid peab olema ettevõtte igal tasandil läbi imbunud, ütleb Go Groupi juht Jüri Etverk. Jätkusuutmatu on tema sõnul aga see, kui aruandluskohustus aina kasvab, samas kui sisusse keegi ei süvene.
Saksamaalt ja Soomest plastjäätmeid importiva ettevõtte Neular juht Ilo Rannu ütleb, et kultuur algab prügikastist. Tema sõnul teevad mõne naabri jäätmed Eesti prügikastide sisule silmad ette.
Äriinfo andmebaas Creditinfo ja ESG platvorm Esgrid sõlmisid koostöölepingu, et arendada Balti-keskset ESG andmete registrit ehk ESG Hubi. Esimene etapp jõuab plaani järgi turule järgmise aasta esimese kvartali lõpuks.
Elektrihinda saaks kiiresti alla tuua vaid otseselt sekkudes, pikemalt vaadates langetab hinda taastuvenergia eksportimine. Nii väheneb ka sõltuvus fossiilallikatest, rääkisid energeetikaeksperdid arutelul.
Euroopa Komisjoni mõjuhinnangutest lähtuvalt on aastaks 2030 ikka veel suurem osa maanteel liikuvatest sõidukitest bensiini- või diislimootoriga. Neste partnerlussuhete juhi Mats Hultmani sõnul on tähtis üleminekuajal pakkuda kestlikke kütuselahendusi ka neile sõidukitele ja masinaparkidele, mida ei ole otstarbekas välja vahetada näiteks elektriliste vastu.