Eile toimunud Äripäeva TOP100 auhinnagalal kuulutati välja aasta roheettevõte, kelleks on Utilitas.
- Aasta roheettevõtte auhinna võttis vastu Utilitase juht Priit Koit, auhinna andsid üle Kestlikkusuudiste juht Karmen Laur ja Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel. Foto: Raul Mee
Rohetiiger küsis oma liikmetelt ja jälgijatelt, milline ettevõte paistis sel aastal kõige rohkem silma püüdlusega vähendada oma jalajälge. Nii selgus kümme nominenti, kelle seast valisid paar nädalat tagasi toimunud Tasakaalus majanduse foorumil “Elevant toas” osalenud umbes 250 inimest anonüümselt hääletades välja kolm parimat.
Kolm nominenti olid Utilitas, Ragn-Sells ja Sillamäe tekstiilijäätmete ümbertöötlemiskeskus, mis hõlmab kolme ettevõtet: Tekstiili Taaskasutuse OÜ, Greenful Sillamäe OÜ ja Greenful SIP OÜ.
Rahvahääletuse tulemusena valiti võitjaks Utilitas.
Energeetikasektoris tähendab keskkonnamõjude vähendamine suuri investeeringuid. Utilitas on juba investeerinud rohepöördesse ligi pool miljardit eurot. Tänu investeeringutele ja uutele taastuvatele energiaallikatele, on nad võrreldes 2008. aastaga vähendanud süsinikujalajälge juba 64% ja taastuvenergia osakaal on praegu 66%. Viie aasta pärast peaks heide olema nullis ja taastuvenergia osakaal 100%.
Süsinikneutraalsuse saavutamiseks tuleb neil veel investeerida üle 500 miljoni euro, millest suurem osa läheb energiatõhususe suurendamisele ja uute taastuvate energiaallikate laiemaks kasutuselevõtuks.
Mullu võitis aasta roheettevõtte tiitli festivalikorraldaja I Land Sound.
Eesti edukad TOP100
Kes on Eesti kõige edukamad ettevõtted? Seda saad lugeda
Äripäeva loost. Esikümne vallutab üks sektor.
Seotud lood
Jätkusuutlikkuse aruanne ehk ESG on muutunud ühe rohkemate ettevõtete jaoks oluliseks dokumendiks. Oma kogemusi jätkusuutlikkuse põhimõtete rakendamisel energiatootmisel Utlitase keskkonnajuht Kaire Kuldpere.
Kui madalama riskipreemiaga Põhjamaad meelitavad enda juurde investeeringuid, siis Eestil on reaalne oht jääda elektri importööriks. 100 korda väiksema emissiooniga Rootsi ja 10 korda väiksema emissiooniga Soome jaoks on Eesti tooted liiga keskkonda kahjustavad ning see räägib meiega äri tegemise kahjuks, kirjutab Utilitas Eesti juhatuse esimees Robert Kitt.
Kolmandik Balti ettevõtteid tajub kestlikkusega seotud regulatsioone tõsise väljakutsena, selgub SEB uuringust. Peep Jalakase sõnul tehakse investeeringuid regulatsioonide täitmiseks, mitte konkurentsieelise tõstmiseks.
Aasta tööstur 2024 on kaerajoogitööstuse YOOK Production OÜ juht Katre Kõvask, selgus konverentsil "Tööstuse äriplaan 2025".
Täna on mitmed toidutööstuse ettevõtted läinud komposiit- ehk segamaterjali kasutamiselt üle monomaterjalile. MAAG Foodi näitel vaatame, milliste investeeringute ja väljakutsetega peaks reaalsuses arvestama, kui toodete pakendamiseks kasutataks ainult monokomponentset plasti.