• 11.12.24, 09:52

Galerii: esimene ESG ehituses ja kinnisvaras konverents tõi kokku üle 100 eksperdi

Eile toimus esimest korda ESG ehituses ja kinnisvaras konverents, mis tõi kokku 130 kestliku ehituse ja kinnisvara eksperti ja huvilist. Vaata galeriist konverentsi meeleolu!
(Vasakult) Tarmo Roos (Mapri Ehitus), Kätlin Miilberg (Estkonsult), 
 Evelin Kusman
 (Colliers International Estonia) ja Silver Hage (Astri Grupp) arutasid esimesel ESG ehituses ja kinnisvaras konverentsil, kuidas saavutada energiatõhus, kliimakindel ja inimkeskne ehitus.
  • (Vasakult) Tarmo Roos (Mapri Ehitus), Kätlin Miilberg (Estkonsult), Evelin Kusman (Colliers International Estonia) ja Silver Hage (Astri Grupp) arutasid esimesel ESG ehituses ja kinnisvaras konverentsil, kuidas saavutada energiatõhus, kliimakindel ja inimkeskne ehitus. Foto: Jarmo Jarvsalu
Ehitus- ja kinnisvarasektor vastutab Eestis ligi 50% CO2 heitkoguste eest. Kuidas seda probleemi lahendada ja ESG nõuetele vastavalt ehitada, arutati eile esimest korda toimunud ESG ehituses ja kinnisvaras konverentsil.
Esimene ESG ehituses ja kinnisvaras konverents
50 fotot
  • Esimene ESG ehituses ja kinnisvaras konverents Foto: Jarmo Jarvsalu
Oma teadmisi ja kogemusi jagasid kliimaministeeriumi esindajad, teadlased, ehitus- ja kinnisvarafirmade juhid ja ESG eksperdid, panga ja audiitorfirma esindajad.
Järgmine ESG ehituses ja kinnisvaras konverents toimub 10. detsembril 2025. Soodushinnaga pileti saad juba osta siit.
Konverentsi korraldasid Kestlikkusuudised, Kinnisvarauudised ja Ehitusuudised. Jälgi konverentsi kajastusi neis uudisveebides.

Seotud lood

Saated
  • 09.12.24, 14:00
Anu Ruul: juhtidel on keeruline põhitöö kõrval ESG-infoga kursis olla, seda on palju
ESG on suur teema, mis nõuab ettevõtetelt kaasamõtlemist ja arusaamist, kuid seejuures tuleb juhtidel ära teha ka oma põhitöö ehk hoida tehased töös. Paljud suured tööstusettevõtted teevad pingutusi, et toota tõhusamalt ja jätkusuutlikumalt, vähendada raiskamist ja valmistuda ESG-aruandluseks.
Arvamused
  • 21.11.24, 10:31
Kadri-Ann Kertsmik: keskkonnasäästlik ehitus pole üksnes süsinikujalajälje hindamine
Ehitussektor on viimaste aastatega teinud läbi hüppelise arengu ning keskkonnasäästlikkus on tõusnud prioriteediks. Kuid seejuures kipub ununema, et säästlikkus on enamat kui süsinikujalajälg, kirjutab RKASi hoonete keskkonnasäästliku arendamise projektijuht ja Tallinna Tehnikaülikooli nooremteadur Kadri-Ann Kertsmik.
Uudised
  • 13.11.24, 09:24
Hinnatud jätkusuutlikkuse märgise pälvinud Eften: kliendid otsivad hooneid, mis vastavad ESG normidele
Järgmisest aastast saavad ESG-le keskenduvad arendajad turul reaalse eelise, sest investorid ja teised turuosalised eelistavad teha kaupa just nendega. Enne tahavad nad aga arendajailt saada midagi väga konkreetset, tõdeb Eften Capitali jätkusuutliku arengu valdkonnajuht Merle Purre.
Arvamused
  • 28.10.24, 13:39
Planeeringute jätkusuutlikkus: kas järgmine buum toob kaasa teadlikuma arengu või déjà vu?
Pärast viimast ehitusbuumi on planeerimispraktikad küll oluliselt paranenud, kuid pikk tee on veel minna, et saavutada tõeliselt jätkusuutlik elukeskkond. Millised on lahendused, et valglinnastumise negatiivset mõju vähendada, sellest kirjutab Rohetiigri „Ehituse teekaart 2040“ kaasautor ning kinnisvara- ja juhtimisteenuste platvormi WHAT IF asutaja Maria Freimann.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.12.24, 14:57
Avaneb toetus ringmajanduspõhiste tootmis- ja tarbimismudelite ning tööstussümbioosi arendamiseks
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avab 16. detsembril toetuse ringmajanduse ärimudelite arendamiseks ja tööstussümbioosi loomiseks. Toetuse abil saab arendada ringselt valmistatud tooteid, leida biotoorainele ringseid kasutusviise, luua jagamislahendusi ja arendada paranduskeskuseid. Samuti antakse toetust tööstussümbioosi lahendusteks, kus ühe ettevõtte tootmise kõrvalsaaduseid kasutab teine ettevõte.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele