Kestlikkusaruandluse direktiiv võetakse Eestis üle raamatupidamise seaduses. Selle seaduse muutmine on riigikogus läbinud teise lugemise, kolmas lugemine on järgmisel nädalal.
Raamatupidamise seadus on riigikogus kolmandal lugemisel 17. detsembril. Foto: Andras Kralla
Saabuv, 2025. aasta on esimene aasta, mil esimesed suured börsiettevõtted peavad 2024. aasta kohta avaldama vastavalt Euroopa standarditele (ESRS) auditeeritud kestlikkusaruande. Kestlikkusaruanne esitatakse majandusaasta aruande osana.
Nimekiri Eesti turul olevatest ESG tööriistade pakkujatest ja ülevaade nende võimekusest. Vaata, kes suudab mõõta sinu ettevõtte süsinikujalajälge, luua ESG strateegiat ja raportit jpm.
Kestlikkusaruandluse ja ESG maailmas on palju ingliskeelseid lühendeid, mis kipuvad minema segamini. Anname selge ja kompaktse ülevaate, mida miski lühend tähendab ja keda puudutab.
ESG on suur teema, mis nõuab ettevõtetelt kaasamõtlemist ja arusaamist, kuid seejuures tuleb juhtidel ära teha ka oma põhitöö ehk hoida tehased töös. Paljud suured tööstusettevõtted teevad pingutusi, et toota tõhusamalt ja jätkusuutlikumalt, vähendada raiskamist ja valmistuda ESG-aruandluseks.
Euroopa Liidu jätkusuutlikkuse edendamise üks järgmisi suuremaid verstaposte, suurettevõtete hoolsuskohustuse direktiivi (CSDDD) rakendumine, lükkub selle aasta algul käivitatud administratiivkoormuse vähendamise projekti omnibus valguses suure tõenäosusega edasi ja seda koos muudatustega.