2024 ilm Eestis: erakordselt soe, päikesepaisteline ja äikseline
Keskkonnaagentuuri ülevaatest selgub, et 2024. aasta oli Eesti soojuse rekorditabelis 2. kohal. Päikest paistis rohkem ja sademeid oli vähem. Samas oli äikest palju rohkem.
2024 oli Eestis päikseline ja soojuselt teine alates 1922. aastast. Vaid 2020 oli soojem kui möödunud aasta. Foto: Julia-Maria Linna
Eesti keskmine õhutemperatuur oli möödunud aastal 8,1 °C (norm 6,4 °C), see on 2. koht arvestatuna 1922. aastast. Veel soojem on olnud vaid 2020. aasta, siis oli Eesti keskmine õhutemperatuur 8,4 °C.
Tänavune november oli soojuselt teine eelmise aasta järel. 2024. aastast kujuneb väga tõenäoliselt mõõteajaloo kõige soojem aasta ja esimene kalendriaasta, mis ületab tööstuseelset keskmist rohkem kui 1,5 °C.
Valitsus arutas eile mitut võimalust, kuidas leevendada elektri hinna tõusu, mille põhjustas Estlink 2 kaabli rike. Peaminister Kristen Michali arvates võiks vähem maksta ettevõtted, kes tõhusamalt elektrit tarbivad.
Ülevaade 1. jaanuarist jõustunud olulisematest seaduse- ja maksumuudatustest, mis puudutavad keskkonnavaldkonda. Vaata, mis muutused ootavad ees näiteks plastpakendite, autode ja hoonete puhul.
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avab 16. detsembril toetuse ringmajanduse ärimudelite arendamiseks ja tööstussümbioosi loomiseks. Toetuse abil saab arendada ringselt valmistatud tooteid, leida biotoorainele ringseid kasutusviise, luua jagamislahendusi ja arendada paranduskeskuseid. Samuti antakse toetust tööstussümbioosi lahendusteks, kus ühe ettevõtte tootmise kõrvalsaaduseid kasutab teine ettevõte.