RMK puidudiili noolivad tulevased miljarditehased lähevad edasi võistlema oksjonitel
Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) juhatus otsustas, et puidu keemilise väärindamise tehaste rajamisest huvitatud ettevõtete seast ei kerkinud esile ühte tugevat võitjat ja nii saab määravaks hind.
RMK esimees Mikk Marran (esiplaanil) ütles, et enampakkumine on kõige läbipaistvam ja õiglast hinda andev viis riigile kuuluva vara müügiks. Foto: Liis Treimann
“Äriplaanide hindamise tulemusena on kõik projektid eraldivõetuna teostatavad. Hindamistulemuse erinevused on väiksed või need puuduvad sootuks, mistõttu ei eristunud selgelt ühte parimat projekti,” tõdes hindamiskomisjoni esimees, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi äriarenduse valdkonnajuht Indrek Kaing.
Viis tööstust, kes tahavad rajada Eestisse puidu väärindamise tehase ning selleks riigimetsast suures koguses väheväärtuslikku puitu saada, liiguvad läbirääkimistel RMKga järgmisele etapile.
Ajal, mil peame liikuma Euroopa Liidus kokku lepitud süsinikuneutraalsuse suunas ning Eesti metsadest on saanud hoopis süsiniku õhkupaiskajad, survestab metsasektor metsa samas mahus edasi raiuma.
Tuumaenergia kasutuselevõttu toetab 68% Eesti elanikest, poole aastaga on pooldajate hulk pisut kasvanud. Mis vanusest, soost ja sissetulekuga inimesed on poolt, kes on aga vastu?
2024. aasta oli globaalselt kõige soojem aasta mõõtmisajaloos. See oli ka esimene aasta, mil maakera keskmine temperatuur ületas 1,5 °C piiri võrreldes tööstuseelse ajaga.
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avas 6. jaanuaril toetuse ettevõtetele, et suurendada jäätmete ringlussevõttu. Toetust saab küsida ettevalmistavateks tegevusteks, jäätmete ringlussevõtuks ning andmetega seotud digilahenduste väljatöötamiseks.