VKG biotoodete tehase arenduse esimene etapp läheneb lõpule
Saates „Mets ja majandus“ on seekord jutuks Eesti ühe suurema tööstusprojekti areng – VKG plaanitav biotoodete tehas. VKG biotoodete arendusjuhti Lauri Raidi sõnul on projekt jõudnud esimese olulise etapi lõppu.
Lauri Raid on vedanud VKG biotoodete tehase projekti algusest peale.
Foto: Toomas Kelt
Tehase rajamise etappe on kolm – planeerimine, finantseerimine ja projekteerimine koos lõplike lepingute sõlmimisega. Praegu ollakse sealmaal, et kohaliku omavalitsuse eri- ja keskkonnamõjude hindamise planeering on lõpusirgel ning konkreetne asukoht – Aa küla Lüganuse vallas – on lukustatud.
Puidu biokeemilise väärindamise tehase rajamist toetaval RMK puidupakkumisel osalemiseks ei esitanud sooviavaldust Raul Kirjaneni Fibenol ega Hollandi miljarditehas Power2X.
Keskkonnaamet pidi Rail Balticu loodusmõjusid hüvitama, kuid tegelikkuses hoopis süvendas neid. Tuleb välja, et see on korduv viga, millele riigikontroll on ennegi tähelepanu juhtinud.
Heite vähenemine oli kõige suurem energeetikas, murekohaks on transpordisektori jätkuvalt kõrge heide. Metsanduses sidumine väheneb, aga kiiret lahendust pole.
ESG-st rääkides on keskkonnamõjude ja läbipaistva juhtimise tähtsus teada-tuntud.„Social“ ehk sotsiaalne mõõde keskendub eeskätt töötajatele ja nende heaolule. „Inimesed on iga organisatsiooni tuum,“ rõhutab MAAG Foodi personalidirektor Relika Rohtoja. „Jätkusuutlikkus ei tähenda üksnes loodusressursside säästlikku kasutamist, vaid ka tervete ja motiveeritud inimsuhete arendamist.“