Kliimaministeerium algatas seadusemuudatused meretuuleenergia arendamise toetamiseks
Kliimaministeerium saatis täna kooskõlastusringile elektrituruseaduse ja energiamajanduse seaduse muudatusettepaneku eelnõu, millega luuakse tingimused meretuuleenergia arendamiseks ning sätestatakse meretuuleenergia toetusskeemi reeglid.
„Puhas ja taskukohane energia on Eesti inimeste heaolu ja majanduskasvu alus. Seetõttu soovime toetada tuuleenergia tootmist lisaks maismaale ka merel. Eestis on selleks hea potentsiaal,“ sõnas kliimaminister Yoko Alender.
Kliimaministeerium saatis täna riigikogu majanduskomisjonile ettepaneku elektrituruseaduse muutmiseks, et pikendada taastuvenergia väiketootjatele makstavate toetuste taotlemise perioodi. Muudatus lubab 507 väiketootjal saada kätte varasemalt taotlemata jäänud toetusi kogusummas ligi pool miljonit eurot.
Eesti potentsiaal peitub tuuleenergias, aga konkurentsivõime tõstmiseks on vaja teha tihedat koostööd naabritega, rääkis “Elevant toas” konverentsi esineja, McKinsey & Co partner Tapio Melgin, kel on ekspertiis jätkusuutlikkuses, energeetikas ja materjaliteaduses.
Kliimakindla majanduse seaduse eelnõus on energeetika välja toodud kui kõige suurema jalajäljega tegevusvaldkond Eestis, mille lahendamisel on ka kõige suurem potentsiaal. Algab see kõik eelkõige taastuvenergia tootmisvõimekuse suurendamisega.
Lepasepp: kliimaseadus on nagu alkoholisõltlase jutt
Sunly käib välja kolm ettepanekut, kuidas kliimaseaduse eelnõu ja seletuskirja täiendada. Need puudutavad maismaatuuleparke, elektrifitseerimist ja riigihankeid.
Kestlikkusteemade olulisust prooviti selgitada neist rääkides, teadlikkust suurendades ja ka vastandudes. Samuti prooviti nügimist, nii üksikisiku kui ka ettevõtete tasandil. Paljud turuosalised lootsid, et reguleerimise ja avalikustamisnõuetega saab panna ühiskonna võtma kurssi kestlikkuse suunas. Mis kursil me täna oleme?