• 22.11.24, 13:50

Eesti vesinikuidu teeb koostööd Toyota ja Hyundaiga

Eesti ettevõttele H2Electro, mis valmistab vesiniku tootmiseks vajalikke komponente, avanesid uksed pikaajaliseks koostööks Lõuna-Koreas. Juba täna tarnivad edasimüüjad toodangut Toyotale ja Hyundaile.
H2Electro asutaja ja tegevjuht Henrik Hal hoidmas käes vesinikutootmiseks vajalikku komponenti.
  • H2Electro asutaja ja tegevjuht Henrik Hal hoidmas käes vesinikutootmiseks vajalikku komponenti. Foto: Signe Sillasoo
H2Electro valmistab rohelise energia ehk vesiniku tootmiseks vajalikke komponente. Täpsemalt tähendab see, et ettevõtte Tartu piloottehases toodetakse kõrgtemperatuurse elektrolüüseri üksikelemente ehk keraamilisi rakke (ingl cell) ning virnasid (ingl stack).

Seotud lood

Saated
  • 22.10.24, 14:53
2030. aastaks peaks tootma 200 korda rohkem vesinikuseadmeid kui praegu
Seekordses “Cleantechi” saates on juttu sellest, kui palju vesinikku toodetakse praegu Eestis, milleks seda kasutatakse ja millised on tulevikuootused.
Uudised
  • 30.10.24, 11:20
Taanis avatakse esimene rohelise vesiniku tehas
Taani taastuvenergeetika ettevõte European Energy avas ametlikult esimese rohelise vesiniku tehase Taanis. Måde tehas on European Energy esimene taastuvenergiat kasutav suurprojekt vesiniku tootmiseks.
Uudised
  • 29.07.24, 11:09
KIK keskkonnaekspert: Eesti olgu vesinikutehnoloogia arendamises esirinnas
Lisatud rohevesiniku plussid ja miinused
Taastuvvesinikku kasutatakse üle maailma aina rohkem. Ka Eestis on arengud üsna optimistlikud ja on loota, et vesinikutehnoloogiate kasutuselevõtus ei jää me pealtvaatajateks, kirjutab Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) keskkonnaekspert Eva-Ingrid Rõõm.
Uudised
  • 12.11.24, 11:47
Lõunakorealased soovivad koos Eesti teadlastega maailma kliimaprobleeme lahendada
Eesti teadlased kohtusid Korea delegatsiooniga, et arutada tehnoloogia- ja materjalialast koostööd. Suurem eesmärk on luua toimiv kliimatehnoloogia koostöövõrgustik Põhjamaade, sh Eesti, ja Lõuna-Korea vahel.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 15:42
Kuidas vahetada komposiit monomaterjali vastu?
Täna on mitmed toidutööstuse ettevõtted läinud komposiit- ehk segamaterjali kasutamiselt üle monomaterjalile. MAAG Foodi näitel vaatame, milliste investeeringute ja väljakutsetega peaks reaalsuses arvestama, kui toodete pakendamiseks kasutataks ainult monokomponentset plasti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele