Tartu linnaarhitekt: hea avalik ruum annab inimesele kohaidentiteedi
Üks koht areneb siis, kui inimesed sellesse panustavad. Selle eeldus on aga hea avalik ruum, ütleb Tartu linnaarhitekt Jiri Tintera, kes toob välja hulga häid ja halbu linnaruumi näiteid üle Eesti.
Tartu linnaarhitekt Jiri Tintera ütles ESG ehituses ja kinnisvaras konverentsil, et tuleks pidada rohkem arhitektuurivõistlusi, neist oleks kasu ka arendajatele. Nii muutuks ka avalik ruum paremaks. Foto: Jarmo Jarvsalu
Tartu linnaarhitekt Jiri Tintera ütles eile esimest korda toimunud ESG ehituses ja kinnisvaras konverentsil, et hea avalik ruum tähendab seda, et keskkond meie ümber oleks võimalikult hea. Hea avaliku ruumi tunnus on see, et inimesed tahavad seal vabatahtlikult aega veeta, mitte pelgalt autoga läbi sõita.
Eile toimus esimest korda ESG ehituses ja kinnisvaras konverents, mis tõi kokku 130 kestliku ehituse ja kinnisvara eksperti ja huvilist. Vaata galeriist konverentsi meeleolu!
“Kinnisvara on pikaajaline äri, seega ei saa keskenduda ainult lühiajalisele kasule,” tõdeb Capital Milli ESG juht Merli Rikolas. Ka ESG nõuab aega, kõige tähtsam on alustada mõjude hindamisest ja pingeritta sättimisest.
Euroopa Liidu jätkusuutlikkuse edendamise üks järgmisi suuremaid verstaposte, suurettevõtete hoolsuskohustuse direktiivi (CSDDD) rakendumine, lükkub selle aasta algul käivitatud administratiivkoormuse vähendamise projekti omnibus valguses suure tõenäosusega edasi ja seda koos muudatustega.