• 21.02.25, 14:00

Riik süstib poliitiku osalusega tekstiiliärisse 40 miljonit eurot

Tallinna jäätmevaldkonna abilinnapea Margot Roose on osanik hiljuti riigilt ligi 40 miljoni euro suuruse toetusraha otsuse saanud Sillamäele kavandatavas tekstiilijäätmete ümbertöötlemise tehases.
Tallinna jäätmevaldkonna abilinnapea Margot Roose (Eesti 200) on küll osalenud tekstiilijäätmete käitlemise tehast rajava Greenfuli osanike koosolekul, kuid kinnitab, et taandus linna palgale saades Sillamäe projektist.
  • Tallinna jäätmevaldkonna abilinnapea Margot Roose (Eesti 200) on küll osalenud tekstiilijäätmete käitlemise tehast rajava Greenfuli osanike koosolekul, kuid kinnitab, et taandus linna palgale saades Sillamäe projektist. Foto: Liis Treimann
Sügisel küsis Tallinna linnavolikogu infotunnis volinik Aivar Riisalu Eesti 200 abilinnapealt Margot Rooselt, kas pealinnal on parem plaan kui vabariigil tervikuna, mida teha tekstiilijäätmetega. Teatavasti kehtib uuest aastast tekstiilijäätmete liigiti kogumise kohustus.
Margot Roose vastas, et tema näeb väikest lootusekiirt ühes lahenduses, kus tekstiilijäätmed võiksid minna ehitusmaterjali tootmisesse. „Minu teada on Ida-Virumaal üks projekt, mis hetkel on arutluse faasis, mis võiks võtta praktiliselt kogu Eesti tekstiilijäätmed,” rääkis ta.
“Et Tallinnana (Tallinna linna esindajana – toim) olen mõelnud ja arutlenud lahenduseks seda, et me saaksime hakata koguma neid tekstiilijäätmeid ja ladustama kusagile eraldi, et hetkel, kui tekib võimalus neid kasutusse võtta, oleks meil see materjal kohe olemas,“ vastas Roose Riisalu päringule.
Roose jättis aga mainimata, et selle kuhjuvate tekstiilijäätmetega tegelemiseks lootusekiirt pakkuva lahenduse taga Sillamäel on muuhulgas tema ise. Tema mainitud hetk, mil tekib võimalus tekstiilijäätmed kasutusse võtta ja milleks võiks neid Roose jutu järgi juba praegu vahelattu koguma hakata, on selle sama Sillamäe tehase valmimise aeg, kirjutab Äripäev.

Seotud lood

Uudised
  • 14.02.25, 10:16
Kliimaministeerium õpetab tekstiilijäätmetega sikku tegema
Kliimaministeerium pakkus kohalikele omavalitsustele JOKK-lahenduse, kuidas tekstiilijäätmetega tegelemisel karmimaks läinud reeglitest mööda pääseda.
Saated
  • 13.02.25, 13:00
Poolteist aastat teadmatust: kogume tekstiili, aga see jääb lattu hunnikusse
Selle aasta algusest on Eestis kohustus koguda liigiti tekstiilijäätmeid. Kohta, kuhu oma räbaldunud rõivaid saata, aga pole. Sillamäele plaanitakse küll tekstiilijäätmete keskust, kuid seegi valmib kõige varem pooleteise aasta pärast.
Uudised
  • 14.01.25, 11:40
Sillamäele planeeritav tekstiilijäätmete keskus sai 39 miljonit toetust
Tekstiilist tehakse ehitusmaterjale
Sillamäele planeeritav Greenfuli tootmiskompleks, mis hakkab tekstiilijäätmetest ehitusmaterjale tootma, sai Ida-Viru õiglase ülemineku fondist kokku 39 miljonit eurot toetust.
Uudised
  • 20.02.25, 17:13
Esimene: TKM Grupp avaldas kestlikkusaruande
Esimene korrektne ESG aruanne Eestis on avalik: TKM Grupp avaldas standarditele vastava ja auditeeritud kestlikkusaruande. Vaata, milline see välja näeb.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.01.25, 16:27
Jätkusuutlik haridus: tuleviku ettevõtluse ja juhtimise alus
Tänapäeva maailm seisab silmitsi keerukate väljakutsetega, mis nõuavad uuenduslikke ja kestlikke lahendusi. Arenev maailm on tekitanud tööturul hakkama saamiseks hulga uusi eeldusi, milleta pole kaasaegses ettevõtluses võimalik toime tulla. Ühelt poolt oodatakse töötajatelt majandusteadmisi, teisalt nõutakse neilt keskkonnaküsimuste üksikasjalikku mõistmist. TalTechi majandusteaduskonna loodud bakalaureuseõppe programm jätkusuutlik ettevõtlus ja ringmajandus ning uus üheaastane magistriprogramm kestlikkuse juhtimine on suunatud neile, kes soovivad olla muutuste eestvedajad ja luua positiivset mõju nii majanduses kui ka ühiskonnas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele