Sillamäele planeeritav tekstiilijäätmete keskus sai 39 miljonit toetust
Sillamäele planeeritav Greenfuli tootmiskompleks, mis hakkab tekstiilijäätmetest ehitusmaterjale tootma, sai Ida-Viru õiglase ülemineku fondist kokku 39 miljonit eurot toetust.
Greenfuli asutaja Toomas Allikas, kelle käes on näidis ehitusmaterjalist, mis on toodetud tekstiilijäätmetest.
Foto: Liis Treimann
Täpsemalt planeerib Greenful, mis väärindab tekstiilijäätmed ehitusmaterjaliks, Sillamäe sadamasse kolme tehast: tekstiilijäätmete sorteerimistehas Tekstiili Taaskasutuse OÜ, Greenful Sillamäe OÜ ehituspaneelide tehas ja Greenful SIP OÜ SIP-paneelide tehas.
Kaheksateist aastat tagasi kiirlaenuäri püsti pannud, hiljem isiklikku pankrotti varisenud ettevõtja Toomas Allikas on pööranud oma elus uue peatüki. Äri, mis kasseeris hiigelintresse ning teenis tulu inimeste pisaratelt, on jäänud selja taha.
Õiglase ülemineku fond on sisuliselt kaetud, taotlusi laekus rohkemgi, kui raha jagub. Toetused on Ida-Viru ettevõtlust elavdanud ja kohalikke liitnud, näevad fondi koordinaator ja kohalik arendaja.
Eesti koolidest tuleb tipptasemel disainereid ja Eesti disain on nii soliidse maine omandanud, et seda kasutatakse ära masstoodangu müümiseks, kirjutab Äripäev.
Neste ärihommikul erinevad turuosalised kokku toonud vestluspaneel lahkas transpordimaastiku olevikku ja tulevikku. See puudutab paljusid, sest küsimus on korraga nii energiajulgeolekus, keskkonnaga arvestamises, ärilises jätkusuutlikkuses ja konkurentsivõimes kui ka regulatsioonide täitmises. Paljud lahendused on käegakatsutavad juba täna, kuid kasutuselevõtuks on tarvis ühtset arusaama nende mõjudest, õiglasemat maksustamist ja kindlaid seadusemuudatusi.