Riik ei peaks sekkuma ideede ja tehnoloogiate vabasse konkurentsi, see teeb ka üllastele ideedele karuteene, kirjutab ettevõtja Karl Märka Äripäeva arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Venemaal, Hiinas ja nüüd ka USAs naerdakse meie üle ning hõõrutakse kahjurõõmsalt käsi ‒ üks konkurent globaalses võimuvõitluses vähem, kirjutab ettevõtja Karl Märka.
Foto: Erakogu
On aasta 1975. Vaba maailma liidrid on jõudnud konsensusele, et demokraatia päästmiseks on vaja juurutada mikroprotsessorite tehnoloogiat. Suuremad ettevõtted peavad koostama raporteid mikrokiipide kasutuselevõtu kohta.
Poliitilised otsused võivad muutuda, aga kliima soojenemise probleem olemuslikult ei muutu, kirjutab SEB jätkusuutliku panganduse juht Tatjana Vakulenko.
TKM Grupp on börsiettevõttena üks esimestest, kes esitab kestlikkusaruande. Mõne nädala pärast on tähtaeg. Ressurssi selle valmimiseks on kulunud tohutult ja kõik pole sujunud nii, nagu peaks.
Viimane aeg on alustada 2025. aasta kohta raporteerijatel kestlikkusaruandega. Tänagi alustades on ettevõtja jäänud veidi hiljaks. “See ei tähenda, et aruandest võiks täitsa loobuda. Tasub pingutada ja teha ära kas või pool aruandest,” rääkis Grant Thornton Balticu partner ja audiitorteenuste valdkonna juht Mart Nõmper.
ESG-st rääkides on keskkonnamõjude ja läbipaistva juhtimise tähtsus teada-tuntud.„Social“ ehk sotsiaalne mõõde keskendub eeskätt töötajatele ja nende heaolule. „Inimesed on iga organisatsiooni tuum,“ rõhutab Maag Foodi personalidirektor Relika Rohtoja. „Jätkusuutlikkus ei tähenda üksnes loodusressursside säästlikku kasutamist, vaid ka tervete ja motiveeritud inimsuhete arendamist.“