TKM Grupp on börsiettevõttena üks esimestest, kes esitab kestlikkusaruande. Mõne nädala pärast on tähtaeg. Ressurssi selle valmimiseks on kulunud tohutult ja kõik pole sujunud nii, nagu peaks.
- “Hästi palju on kabinetis sündinud lahendusi, mis ei arvesta päriseluga,” tõdeb TKM Grupi jätkusuutlikkuse koordinaator Erika Mandel.
Kestlikkusaruande lõppviimistlus on TKM Grupile käes. Audiitor loeb nüüd aruande viimast korda üle ja 20. veebruaril tuleb see majandusaasta aruande osana avalikuks.
See on olnud väga kiire aasta, tunnistab TKM Grupi jätkusuutlikkuse koordinaator Erika Mandel.
Juba 12. veebruaril toimub suur ESG praktikute aastakonverents, kus praktikud ja eksperdid jagavad oma teadmisi ESGst ja kestlikkusaruandlusest. Kohal on tõeline raskekahurvägi erinevatest sektoritest.
Erika Mandel jagab konverentsil oma kogemust suure börsifirma ESG juhtimisest.
Teist korda toimuval konverentsil lähme ESG teemadega süvitsi ja puudutame muu hulgas kestlikkusaruande koostamist ja auditeerimist, mõjuala 3 hindamist ja mõjude juhtimist, töötajate kaasamist, majanduslikku kasu jpm.
Tutvu programmiga ja osta soodushinnaga pilet
SIIT.
Kuigi võib tunduda, et suurfirmas on protsessid ja süsteemid paigas ning ESG aruande koostamine lihtsam, ei pea see Mandeli sõnul paika, sest TKM Grupp koosneb mitmest eri suurusega ettevõttest. Isegi, kui tütarettevõttes on alla viie töötaja, peavad nad raporteerima samas mahus kui mitmesaja töötajaga tütarfirmad.
Ettevõttesisesed protsessid on vaja teha grupiüleseks, ka see nõuab aega. “Ajamaht, mis protsesside kaardistamiseks ja ühtlustamiseks läheb, on kindlasti rohkem kui üks aasta,” nentis Mandel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
97 kestlikkusvandeaudiitori nimed
Detsembris võttis Eesti lõpuks üle kestlikkusaruandluse direktiivi ehk CSRD. Nüüd on kestlikkusvandeaudiitori kutse omandanud pea sada vandeaudiitorit. Vaata, kes nad on ja mis audiitorfirmas töötavad.
Äripäev tegi koos Sustinerega ära väiksemas mahus kahese olulisuse hindamise. Loe lähemalt, mis kahese olulisuse analüüs on, kuidas seda tegime ja meile oluliste mõjukohtadeni jõudsime.
Praktilised soovitused ESG juhile
ESG-ga on keeruline alustada, sest infot on palju, samas eestikeelset teavet napib. Kuidas ESG ja kahese olulisuse hindamisega pihta hakata, jagab Go Groupi ESG juht Riin Kadarik.
Mida millal teha, et aruanne saaks auditeeritud?
Kestlikkusaruandluse esimene aasta on kohe käes. Audiitorid selgitavad detailselt, mida tahavad kestlikkusaruannetes näha ja milline peaks olema täpne ajajoon, et aruanne saaks auditeeritud.
Tänapäeva maailm seisab silmitsi keerukate väljakutsetega, mis nõuavad uuenduslikke ja kestlikke lahendusi. Arenev maailm on tekitanud tööturul hakkama saamiseks hulga uusi eeldusi, milleta pole kaasaegses ettevõtluses võimalik toime tulla. Ühelt poolt oodatakse töötajatelt majandusteadmisi, teisalt nõutakse neilt keskkonnaküsimuste üksikasjalikku mõistmist. TalTechi majandusteaduskonna loodud bakalaureuseõppe programm
jätkusuutlik ettevõtlus ja ringmajandus ning uus üheaastane magistriprogramm
kestlikkuse juhtimine on suunatud neile, kes soovivad olla muutuste eestvedajad ja luua positiivset mõju nii majanduses kui ka ühiskonnas.