• 20.01.25, 16:20

Go Groupi ESG juht: ESG lööb alustades korra jalad alt ära

ESG-ga on keeruline alustada, sest infot on palju, samas eestikeelset teavet napib. Kuidas ESG ja kahese olulisuse hindamisega pihta hakata, jagab Go Groupi ESG juht Riin Kadarik.
Go Groupi ESG juht Riin Kadarik soovitab tuge otsida teistelt ESG juhtidelt. Kadarik on häid tutvusi leidnud LinkedInist.
  • Go Groupi ESG juht Riin Kadarik soovitab tuge otsida teistelt ESG juhtidelt. Kadarik on häid tutvusi leidnud LinkedInist. Foto: Go Group
Kestlikkusaruandluse aasta on käes. Sel aastal esitavad Euroopa standarditele (ESRS) vastavad ja auditeeritud kestlikkusaruanded esimesed suured börsifirmad, kuid valmistuma peavad ka need, kes raporteerivad 2025. aasta kohta. Kes pole alustanud, on juba hiljaks jäänud, nagu hoiatavad audiitorid.
12. veebruaril toimub suur ESG praktikute aastakonverents, kus praktikud ja eksperdid jagavad oma teadmisi ESGst ja kestlikkusaruandlusest. Kohal on tõeline raskekahurvägi erinevatest sektoritest.
Teist korda toimuval konverentsil lähme ESG teemadega süvitsi ja puudutame muu hulgas mõjuala 3 hindamist ja mõjude juhtimist, aruande koostamist, töötajate kaasamist, majanduslikku kasu jpm.
Tutvu programmiga ja osta soodushinnaga pilet SIIT.
Kuidas ESG-ga alustada, infot leida ning juhtkonda ja kolleege kaasata, kuid neid liigsest koormast säästa, avab Go Groupi ESG juht Riin Kadarik, kes on seda ametit pidanud eelmisest kevadest. Varem ta ESG-ga kokku ei puutunud.
“Alguses oli päris raske välja selekteerida, mis on oluline info minu jaoks, mida ma praegu pean teadma, et ma saaksin alustada,” tõdes Kadarik.
Kel ESG teadmised veel puudulikud, soovitab ta alustada rahandusministeeriumi portaalist kestlikkusaruandlus.ee ja vaadata Infortari 2023. aasta kestlikkusaruannet, mis on tehtud ESRS standardite järgi, kuid pole auditeeritud. Ta hoiatab, et need võivad tunduda alguses liiga inforohked, eriti kui süüvida standarditesse. “Kui sa alustad, siis see ikka lööb korra jalad alt ära,” tunnistas ta.

Seotud lood

Uudised
  • 16.01.25, 12:18
KPMG uuring: vähem kui pooled Eesti suurfirmadest koostavad kestlikkusaruande
Eesti suurettevõtetest koostavad vähem kui pooled kestlikkusaruande, jäädes Euroopas mahu poolest viimaste sekka, näitab KPMG rahvusvaheline uuring. Eesti peamistes väliskaubandusriikides on see hulk kordades kõrgem.
Saated
  • 16.01.25, 16:00
Marko Siller: kahese olulisuse analüüsiga tasub ka väiksematel ettevõtetel vaeva näha
Enamik ESG teemadega kokkupuutuvatest inimestest on tänaseks kuulnud mõistet “kahene olulisus” (ingl double materiality). Pealtnäha küll segane ja veider mõiste sisaldab ettevõtete jaoks tegelikult üht-teist kasulikku.
Uudised
  • 26.11.24, 09:35
Go Groupi juht vohavast bürokraatiast: iga kolmetäheline lühend nõuab pool töökohta
Jätkusuutlikkus ei ole juhtkonna või aruandluse asi, vaid peab olema ettevõtte igal tasandil läbi imbunud, ütleb Go Groupi juht Jüri Etverk. Jätkusuutmatu on tema sõnul aga see, kui aruandluskohustus aina kasvab, samas kui sisusse keegi ei süvene.
Arvamused
  • 20.01.25, 11:18
Villu Zirnask: kliimapoliitika on vigane, ei lenda enam kõrgelt ja vajaks remonti
Mina pole küll kindel, kumb kujuneb planeedile ja inimkonnale laastavamaks – kas pidev poliitiliste otsustega mööda panemine või kliimamuutused, kirjutab Äripäeva Finantsuudiste teemaveebi toimetaja Villu Zirnask.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.01.25, 13:10
Orienteerumine biokütuste keerukas õiguskeskkonnas
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele