• 09.04.25, 09:00

Anni Oviir: 4 põhjust, miks hoonete süsiniku jalajälje arvutamist ei tohi edasi lükata

Uued keskkonnanõuded ei peaks täna kellelegi üllatusena tulema ning on pehmelt öeldes üllatav, et samal ajal, kui ettevõtjad on hoogsalt süsiniku jalajälje arvutamiseks valmistunud, peab riik ise tempot liiga kiireks, tõdeb ehituse olelusringi juhtivekspert Anni Oviir.
Mida kiiremini kõik ehitusarendajad harjuvad süsiniku jalajälje raporteerimisega, nagu see on rahvusvahelistel turgudel juba tavapärane, seda parem on see kõigile Eestis, kirjutab ehituse olelusringi juhtivekspert Anni Oviir.
  • Mida kiiremini kõik ehitusarendajad harjuvad süsiniku jalajälje raporteerimisega, nagu see on rahvusvahelistel turgudel juba tavapärane, seda parem on see kõigile Eestis, kirjutab ehituse olelusringi juhtivekspert Anni Oviir.
  • Foto: Raul Mee
Hiljuti andis kliimaministeerium teata, et CO2 jalajälje arvutuskohustuse, mis pidi eelduslikult jõustuma 1. jaanuaril 2026, on edasi lükatud 2028. aastani. Kuigi on arusaadav, et uute regulatsioonide rakendamine nõuab planeerimist ja ettevalmistusi, on teised riigid juba paljud esitatud põhjendused lahendanud ja Eestis on võimalik kiiremini kohaneda. Nõuete edasilükkamine võib hoopis aeglustada sektori innovatsiooni ja üleminekut kestlikumale ehitusele, lükates edasi vältimatuid muutusi.

Seotud lood

Uudised
  • 19.03.25, 11:03
Hoonete süsiniku jalajälje kohustust lükati edasi, aga turg nõuab seda juba täna
Vaatamata sellele, et hoonete süsiniku jalajälje arvutamise kohustust lükati kaks aastat edasi, küsivad ja vajavad seda nii era- kui avaliku sektori tellijad aina rohkem, ütleb Riigi Kinnisvara hoonete keskkonnasäästliku arendamise projektijuht Kadri-Ann Kertsmik.
Arvamused
  • 12.03.25, 16:53
Riik venitab, aga ehitussektor ei tohi vanaviisi jätkata
Kuigi Eesti lükkas hoonete süsinikujälje arvutamise kohustust edasi, ei saa ehitussektor endale lubada vana mentaliteedi jätkamist. Tänapäevane ehitus peab mõtlema laiemalt kui ainult tehnilised normid ja kiire kasum, kirjutab Foruse kinnisvara jätkusuutlikkuse juht Jaanika Veldre.
Arvamused
  • 02.04.25, 16:44
August Kompus: ESG kogukond on leinaetappides jõudmas leppimiseni
Kestlikkusvalla inimesed saavad lõpuks hakata päriselt väärtust looma. Andmepunktide tõlgendamise asemel on nüüd fookuses parimad praktikad ja ideed, kirjutab ehitusfirma Rand & Tuulberg kestlikkuse juht August Kompus.
Saated
  • 02.04.25, 09:15
Riik tõmbas hoonete süsiniku jalajälje seadusele pidurit
Eesti riik on otsustanud edasi lükata hoonete süsiniku jalajälje arvestuse kohustuse 2026. aastalt 2028. aastale, kuid samas leidub ehitussektoris palju entusiaste, kes teevad juba arvutusi enda äranägemise järgi ja vajaksid riigilt kiiremini ühtset ja selgemat infot, räägiti saates “Eetris on ehitusuudised.“
  • ST
Sisuturundus
  • 10.04.25, 15:38
MAAG Food personalidirektor Relika Rohtoja: töötaja peab lahkuma töölt sama tervelt ja rõõmsalt, kui ta tuli
ESG-st rääkides on keskkonnamõjude ja läbipaistva juhtimise tähtsus teada-tuntud.„Social“ ehk sotsiaalne mõõde keskendub eeskätt töötajatele ja nende heaolule. „Inimesed on iga organisatsiooni tuum,“ rõhutab MAAG Foodi personalidirektor Relika Rohtoja. „Jätkusuutlikkus ei tähenda üksnes loodusressursside säästlikku kasutamist, vaid ka tervete ja motiveeritud inimsuhete arendamist.“

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele