Brüsselis käib suur sagimine kestlikkusaruandluse megasuure koormuse vähendamise küsimuses
Euroopa Komisjon valmistab ette „omnibuss-ettepanekut“, mis on mõeldud vähendama aruandluskohustusi mitme EL-i direktiivi raames. Nendeks on taksonoomia määrus, ettevõtete kestlikkusaruandluse direktiiv (CSRD) ja ettevõtete kestlikkuse hoolsuskohustuse direktiiv (CS3D).
Omnibuss-ettepaneku esitamine on Euroopa Komisjoni tööplaanis märgitud komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni (fotol Kaja Kallasest vasakul) ning heaolu ja tööstusstrateegia asepresidendi Stéphane Séjourné (Kallasest paremal) ülesandeks. Foto: Denis LOMME
Muudatuste paketti on lubatud 26. veebruariks, kuid huvirühmade aktiivse lobitöö tõttu on veel ebaselge, mida see hakkab sisaldama.
Detsembris võttis Eesti lõpuks üle kestlikkusaruandluse direktiivi ehk CSRD. Nüüd on kestlikkusvandeaudiitori kutse omandanud pea sada vandeaudiitorit. Vaata, kes nad on ja mis audiitorfirmas töötavad.
Kestlikkusaruandluse esimene aasta on kohe käes. Audiitorid selgitavad detailselt, mida tahavad kestlikkusaruannetes näha ja milline peaks olema täpne ajajoon, et aruanne saaks auditeeritud.
ESG-ga on keeruline alustada, sest infot on palju, samas eestikeelset teavet napib. Kuidas ESG ja kahese olulisuse hindamisega pihta hakata, jagab Go Groupi ESG juht Riin Kadarik.
Enamik ESG teemadega kokkupuutuvatest inimestest on tänaseks kuulnud mõistet “kahene olulisus” (ingl double materiality). Pealtnäha küll segane ja veider mõiste sisaldab ettevõtete jaoks tegelikult üht-teist kasulikku.
Novembri keskel selgusid Porchester Hallis Londonis maineka Corporate Reporting Awards 2024 võitjad enam kui tosinas kategoorias, kus parima ESG raporti võitjaks tunnistati Coca-Cola Hellenic Bottling Company.