• 23.01.25, 09:46

Nimekiri | Kes võib kestlikkusaruannet auditeerida?

Detsembris võttis Eesti lõpuks üle kestlikkusaruandluse direktiivi ehk CSRD. Nüüd on kestlikkusvandeaudiitori kutse omandanud pea sada vandeaudiitorit. Vaata, kes nad on ja mis audiitorfirmas töötavad.
Sada vandeaudiitorit koolitati, kuid kutse omandas neist 97. Teenusepakkujaid on aga vähem, sest kontrolli teeb audiitorettevõte.
  • Sada vandeaudiitorit koolitati, kuid kutse omandas neist 97. Teenusepakkujaid on aga vähem, sest kontrolli teeb audiitorettevõte.
  • Foto: Audiitorkogu
Eestis võeti kestlikkusaruandluse direktiiv ehk CSRD üle raamatupidamise seaduses. Enne jõule kuulutas president välja audiitortegevuse seaduse ja raamatupidamise seaduse muudatused, millega loodi ka kestlikkusvandeaudiitorite regulatsioon, kehtestati kestlikkusaruandluse ja selle auditeerimise kohustus ning muudeti audiitorkontrolli piirmäärasid.

Seotud lood

Uudised
  • 18.12.24, 14:51
SUUR LUGU | Audiitorid: kes pole kestlikkusaruandega alustanud, on hiljaks jäänud
Mida millal teha, et aruanne saaks auditeeritud?
Kestlikkusaruandluse esimene aasta on kohe käes. Audiitorid selgitavad detailselt, mida tahavad kestlikkusaruannetes näha ja milline peaks olema täpne ajajoon, et aruanne saaks auditeeritud.
Uudised
  • 16.01.25, 12:18
KPMG uuring: vähem kui pooled Eesti suurfirmadest koostavad kestlikkusaruande
Eesti suurettevõtetest koostavad vähem kui pooled kestlikkusaruande, jäädes Euroopas mahu poolest viimaste sekka, näitab KPMG rahvusvaheline uuring. Eesti peamistes väliskaubandusriikides on see hulk kordades kõrgem.
Uudised
  • 20.01.25, 16:20
Go Groupi ESG juht: ESG lööb alustades korra jalad alt ära
Praktilised soovitused ESG juhile
ESG-ga on keeruline alustada, sest infot on palju, samas eestikeelset teavet napib. Kuidas ESG ja kahese olulisuse hindamisega pihta hakata, jagab Go Groupi ESG juht Riin Kadarik.
Uudised
  • 10.01.25, 10:48
Äripäev tegi kahese olulisuse analüüsi. Vaata, mis on põhisammud
Äripäev tegi koos Sustinerega ära väiksemas mahus kahese olulisuse hindamise. Loe lähemalt, mis kahese olulisuse analüüs on, kuidas seda tegime ja meile oluliste mõjukohtadeni jõudsime.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.03.25, 11:23
A. Le Coqi juht Jaanus Vihand: sõdade ajal toimuvad tavaliselt kõige suuremad tehnoloogilised arengud
Ehkki A. Le Coqi juhile Jaanus Vihandile on roheteemad väga südamelähedased, ütleb ta, et otsuseid tuleb teha laiemat pilti ja olukorda arvestades. “Ükskõik, mis ajal me ei elaks, prioriteedid peavad paigas olema. Tänases päevas paneksin ma prioriteediks number üks julgeoleku,” ütles Vihand raadiosaates “Juhtides tulevikku”.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele