• 16.01.25, 10:14

Ekspert: ettevõtja ei vaevu selliseid ringmajanduse toetusi taotlemagi

Rahvusvahelises konkurentsis püsimiseks on ringmajandus vältimatu, kuid riiklikud toetusmeetmed jäävad nõrgaks. Praeguste tingimustega ei hakka ettevõtja toetuse taotlemisega tõenäoliselt vaeva nägemagi, kirjutab Jane Oblikas, kes on konsultatsioonifirma HI advisory partner ning ringmajanduse ekspert ja käitumisdisainer.
“Meil ei ole täna veel piisavalt edulugusid, kellelt õppida. Kahjuks ei ole hetkel radaril ka ühtegi selliselt ettevõtteid toetavat meistriklassi,” kirjutab konsultatsioonifirma HI advisory partner ning ringmajanduse ekspert ja käitumisdisainer Jane Oblikas.
  • “Meil ei ole täna veel piisavalt edulugusid, kellelt õppida. Kahjuks ei ole hetkel radaril ka ühtegi selliselt ettevõtteid toetavat meistriklassi,” kirjutab konsultatsioonifirma HI advisory partner ning ringmajanduse ekspert ja käitumisdisainer Jane Oblikas. Foto: Sohvi Viik
Hiljuti on ettevõtete roheülemineku toetamise teemal silma torganud kaks uudist. Esiteks seadis Eesti riik Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutusele (EIS) omaniku ootused, milles otsesõnu rohepööret ei mainita. Teiseks avanes Keskkonnainvesteeringute Keskusel (KIK) aasta lõpus ringmajanduse toetusmeede. Kuidas need uudised aitavad kaasa ringmajanduse edendamisele?
12. veebruaril toimub suur ESG praktikute aastakonverents, kus praktikud ja eksperdid jagavad oma teadmisi ESGst ja kestlikkusaruandlusest.
Teist korda toimuval konverentsil lähme ESG teemadega süvitsi ja puudutame muu hulgas mõjuala 3 hindamist, aruande koostamist, töötajate kaasamist, majanduslikku kasu ja muutuste juhtimist. Ka ringmajandus on konverentsi fookuses, sel teemal on paneelarutelu.
Tutvu programmiga ja osta soodushinnaga pilet SIIT.

Räägime roheüleminekust ja loome eeskujusid

“EIS tuleb viia maailma parimate sarnaste asutuste tasemele ettevõtluse konkurentsivõime kasvatamisel ja innovatsiooni toetamisel,” on riik öelnud. Nende sõnade varju on jäänud see, et rahvusvahelises konkurentsis püsimiseks on ringmajanduslik ärimudel vältimatu. See hõlmab nii ligipääsu meid huvitavatele turgudele kui ka kiirelt kahanevaid ja kallinevaid ressursse.

Seotud lood

Uudised
  • 15.01.25, 09:32
Rootsi tunnustatud teadlane: tehisintellekt ei ole alati lahendus
Skandinaavia on kestlikkusteemades maailmas esirinnas, ent digiareng jääb neil aina enam ajale jalgu. Kestlikkus- ja digiareng käivad küll käsikäes, ent digitaliseerimisel on ka varjukülgi, nendib Rootsi tunnustatud professor.
Uudised
  • 14.01.25, 11:40
Sillamäele planeeritav tekstiilijäätmete keskus sai 39 miljonit toetust
Tekstiilist tehakse ehitusmaterjale
Sillamäele planeeritav Greenfuli tootmiskompleks, mis hakkab tekstiilijäätmetest ehitusmaterjale tootma, sai Ida-Viru õiglase ülemineku fondist kokku 39 miljonit eurot toetust.
Uudised
  • 15.01.25, 12:53
Tallinki ESG juht Katri Link läks Swedbanki
Swedbanki brändi, kommunikatsiooni ja jätkusuutlikkuse divisjoni juhina alustas täna tööd Katri Link, brändiosakonna juhina Joosep Volkmann ning kommunikatsiooni osakonda juhib Heili Klandorf-Järvsoo.
Saated
  • 14.01.25, 14:37
Investeeringud rohetehnoloogiasse kukkusid esimest korda
Äripäeva raadio rohetehnoloogia ja innovatsiooni saates "Cleantech" võeti fookusesse möödunud aasta rohetehnoloogia valdkonnas ning küsiti, kuidas edasi.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.01.25, 13:10
Orienteerumine biokütuste keerukas õiguskeskkonnas
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele