Hiljuti on ettevõtete roheülemineku toetamise teemal silma torganud kaks uudist. Esiteks seadis Eesti riik Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutusele (EIS) omaniku ootused, milles otsesõnu rohepööret ei mainita. Teiseks avanes Keskkonnainvesteeringute Keskusel (KIK) aasta lõpus ringmajanduse toetusmeede. Kuidas need uudised aitavad kaasa ringmajanduse edendamisele?
12. veebruaril toimub suur ESG praktikute aastakonverents, kus praktikud ja eksperdid jagavad oma teadmisi ESGst ja kestlikkusaruandlusest.
Teist korda toimuval konverentsil lähme ESG teemadega süvitsi ja puudutame muu hulgas mõjuala 3 hindamist, aruande koostamist, töötajate kaasamist, majanduslikku kasu ja muutuste juhtimist. Ka ringmajandus on konverentsi fookuses, sel teemal on paneelarutelu.
Tutvu programmiga ja osta soodushinnaga pilet
SIIT.
“EIS tuleb viia maailma parimate sarnaste asutuste tasemele ettevõtluse konkurentsivõime kasvatamisel ja innovatsiooni toetamisel,” on riik öelnud. Nende sõnade varju on jäänud see, et rahvusvahelises konkurentsis püsimiseks on ringmajanduslik ärimudel vältimatu. See hõlmab nii ligipääsu meid huvitavatele turgudele kui ka kiirelt kahanevaid ja kallinevaid ressursse.