Pikalt kestlikus äritegevuses töötanud Nelli Pormeister, Mati Freiberg, Liis Lindmaa ja Morten Kaasik lõid uue ESG platvormi NordWis. Asutajate sõnul keskendutakse kasumlikkusele ja targale arendamisele, mitte pelgalt nõuete täitmisele.
NordWisi asutajad (vasakult) Mati Freiberg, Nelli Pormeister, Liis Lindmaa ja Morten Kaasik. Foto: Reiko Kolatsk
Asutajate sõnutsi keskendub NordWis ettevõtte tulemuslikkusele, vajadustele, võimekusele ja pikaajalisele jätkusuutlikkusele. Eesmärk on tuua ESG valdkonda rohkem n-ö põhjamaist tarkust, rõhutades ratsionaalsust ja kuluefektiivsust, märkisid nad.
Riik ei peaks sekkuma ideede ja tehnoloogiate vabasse konkurentsi, see teeb ka üllastele ideedele karuteene, kirjutab ettevõtja Karl Märka Äripäeva arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
TKM Grupp on börsiettevõttena üks esimestest, kes esitab kestlikkusaruande. Mõne nädala pärast on tähtaeg. Ressurssi selle valmimiseks on kulunud tohutult ja kõik pole sujunud nii, nagu peaks.
Viimane aeg on alustada 2025. aasta kohta raporteerijatel kestlikkusaruandega. Tänagi alustades on ettevõtja jäänud veidi hiljaks. “See ei tähenda, et aruandest võiks täitsa loobuda. Tasub pingutada ja teha ära kas või pool aruandest,” rääkis Grant Thornton Balticu partner ja audiitorteenuste valdkonna juht Mart Nõmper.
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava GreenDice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“