Tööinspektsioon kontrollib tänavu 2300 ettevõtet, nende seas ka 15 jäätmekäitlejat. Vaata, kes nimekirja sattusid.
- 2300 kontrollitava ettevõtte seas on ka 15 jäätmekäitlejat. Pildil Ragn-Sellsi pakendite sorteerimisliin Suur-Sõjamäel. Foto: Andras Kralla
Kontrollitavate ettevõtete nimekiri on avalik, mis annab tööandjale võimaluse ise enne üle kontrollida, kas töökeskkond on ohutu, töö- ja puhkeaja piirangutest peetakse kinni, kas isikukaitsevahendid on väljastatud ja neid kasutatakse ning kas riskianalüüs ajakohane ja inspektsioonile esitatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Jäätmekäitluse TOPi esiotsast ei leia üllatuslikult teada-tuntud nimesid, vaid hoopis väiksemaid tegijad. Jäätmereformi suhtuvad kõik kriitliselt.
Valitsuse väljakuulutatud jäätmereform tekitab praegustes suurtes prügivedajates ja -käitlejates nii toetavaid kui ka eitavaid reaktsioone, kuid ühes ollakse kindel: nii odav jäätmevedu ei tule, kui minister lubas.
Jäätmete hulk vähenes aastaga neljandiku võrra. Kuigi olmejäätmete põletamine ja ladestamine langeb ja ringlussevõtt pisut suureneb, pole see piisav. Eriti akuutne probleem on tekstiilijäätmetega.
Eesti ühe suurema ringmajandaja Neular omanik Ilo Rannu kritiseerib Eestis kohalikku sorteeritud plastmaterjali: tegelikult ei sorteeritagi. “Kui seda sorteeritaks nii, nagu väidetavalt tehakse, siis see oleks turul olemas,” ütles ta.
Taastuvenergia sektor on Balti riikides viimastel aastatel kiiresti kasvanud. Heaks näiteks on augustis 2024 Leedus saavutatud rekord päikeseenergia katvuse kohta, mille osakaal elektritootmises ulatus 21,3%-ni kogu nõudlusest. ACC Distributioni rohelise energia üksuse juhi Martynas Pukinskase sõnul muutub taastuvenergia järjest olulisemaks osaks Leedu energiasüsteemis.